ILIRIADA PORTAL

Mediat e huaja: Protestat e Ramės pengojnė integrimin nė BE

Shko poshtė

02052010

Mesazh 

Mediat e huaja: Protestat e Ramės pengojnė integrimin nė BE
Me sjelljen e saj opozita shqiptare po dėmton seriozisht integrimin e vendit nė Bashkimin Europian. Kėshtu e kanė trajtuar protestėn e nisur nga socialistėt, kanalet mė tė fuqishme televizive nė Europė. Euroneės, BBC, Agjencia e Lajmeve Reuters apo gazeta italiane "Corriere della Sera" shkruajnė se protesta e opozitės, e cila prej muajsh bojkoton Parlamentin, po dėmton procesin e integrimit europian tė Shqipėrisė. Reuters shprehet se, socialistėt kanė kėrkuar rinumėrim tė votave pėr njė proces zgjedhor, tė cilin institucionet ndėrkombėtare e cilėsuan si mė tė mirin tė organizuar ndonjėherė nė Shqipėri. Komentet e superfuqive mediatike janė nė tė njėjtėn linjė me qėndrimet e pėrfaqėsuesve tė institucioneve mė tė rėndėsishme tė Bashkimit Europian, tė cilėt kėrkojnė qė ngėrēi politik tė zgjidhet pėrmes Parlamentit dhe institucioneve.

bota sot
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 25366
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi