ILIRIADA PORTAL

Mėhilli: Kėrcėnimet banditeske alla mafioze tė njerėzve tė Edvinit do marrin pėrgjigje ligjore

Shko poshtė

08052010

Mesazh 

Mėhilli: Kėrcėnimet banditeske alla mafioze tė njerėzve tė Edvinit do marrin pėrgjigje ligjore
Partia Demokratike reagoi sot publikisht ndaj sjelljes prej huliganėsh tė njerėzve tė Edi Ramės dhe Gramoz Ruēit, tė cilėt kanė kėrcėnuar artisten dhe deputeten Rajmonda Bulku, se pse ajo denoncoi aktin barbar ndaj nėnave dhe grave tė burgosura nė ēadrat e bulevardit.

“Edvin Kristaq Rama, Gramoz Ruēi, Ilir Xhelil Gjoni dhe pinjollėt e tjerė tė bllokut, qė kanė burgosur bashkėpunėtorėt e tyre nė mes tė bulevardit kurse pėr vete ushqehen nė restorantet mė luksoze, kėrcėnuan personalitetin e shquar tė artit shqiptar e politik, deputeten dhe artisten e mirėnjohur Rajmonda Bulku pėr fajin e vetėm se ajo denoncoi me guxim aktin barbar tė Edvin Ramės ndaj fėmijėve tė nėnave qė ai ka burgosur nė mes tė bulevardit. Ata kėrcėnuan Rajmonda Bulkun sepse kjo grua e nėnė shqiptare nuk mundi tė pajtohej me terrorin psikologjik, psikodramėn dhe lėndimin e thellė shpirtėror qė pėrjetojnė vogėlushėt qė kanė nėnat e tyre tė ngujuara nė grevėn Rama – Ruēi”, u shpreh zėdhėnėsja e PD-sė, Erla Mėhilli.
Mėhilli shtoi mė tej se Partia Demokratike i thotė zotit Rama se ajo ėshtė e gatshme tė respektojė plotėsisht liritė dhe tė drejtat e qytetarėve shqiptarė tė garantuara nė Kushtetutė por hedh poshtė me indinjatė kėrcėnimet banditeske alla mafia ndaj deputetes sė saj dhe artistes Rajmonda Bulku dhe paralajmėron se autorėt e kėtij kėrcėnimi do tė marrin pėrgjigjen mė tė merituar ligjore.
bota sot
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 25831
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi