ILIRIADA PORTAL

PD kėrkon transparencė pėr ēadrat e burgut Rama-Ruēi

Shko poshtė

13052010

Mesazh 

PD kėrkon transparencė pėr ēadrat e burgut Rama-Ruēi
Po shkelen tė gjitha konventat ndėrkombėtare. Edi Rama ėshtė i detyruar tė hapė ēadrat pėr shėrbimin shėndetėsor zyrtar, nė mėnyrė qė tė kuptohen kushtet e vėrteta tė tė burgosurve tė Edvinit nė Bulevardin kryesor tė Tiranės


Partia Demokratike ka kėrkuar sot transparencė nė lidhje me kushtet dhe trajtimin e grevistėve tė Partisė Socialiste nė bulevardin “Dėshmorėt e Kombit”. Zėdhėnėsja e PD-sė, Erla Mėhilli duke akuzuar drejtuesit e PS-sė theksoi se shqiptarėt duhet tė dinė se pėrse mjekėt e shėrbimit shėndetėsor shtetėror nuk lejohet tė hyjnė nė ēadra. “Ēfarė fshihet prapa fletėve tė ēadrave qė ti ke frikė se mos shėrbimi zyrtar shėndetėsor do ta nxjerr nė shesh? Ēfarė fsheh ti nė fletėt e ēadrave kur nuk lejon shėrbimin sanitar tė kontrollojė edhe pėr kushtet bazė tė tė burgosurve tė tu?”, u shpreh Mėhilli. Ajo shtoi, se shqiptarėt e kuptojnė se Rama ka frikė t’i hap “fletėt e ēadrave nga punonjėsit e shėndetėsisė dhe shėrbimeve sanitare tė cilėt i ke zėvendėsuar me militant fanatikė duke shkelur kėshtu ēdo kod etik dhe moral”. “Sot u bėnė plot 13 ditė qė Edvin Kristaq Rama, Gramoz Ruci, Ilir Xhelil Gjoni, Dashnor Myslym Peza bllokojnė shėrbimin zyrtar shėndetėsor duke e trajtuar kampin e vendosur nė bulevardin e kombit si njė bodrum apo shpellė tė koskave mafioze ku mund tė hyjnė vetėm tė besuarit e kumbarės”, u shpreh Mėhilli. Duke theksuar dhe njė herė shkeljen qė ka tė bėjnė me kurimin dhe kontrollin e grevistėve, Mėhilli shtoi se “ky akt i bllokimit tė shėrbimit zyrtar shėndetėsor nė ēadrat e burgut Rama-Ruēi ėshtė njė dhunim flagrant i tė drejtave ndėrkombėtare, i Konventės sė Gjenevės dhe Vendimeve tė Strasburgut mbi trajtimin e tė burgosurve, robėrve dhe grevistėve tė urisė”.55
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23638
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

PD kėrkon transparencė pėr ēadrat e burgut Rama-Ruēi :: Komentet

avatar

Mesazh prej Thu May 13, 2010 4:42 pm nga lidabica

Po s'kane si t'i lejojne mjeket shteterore,pasi do ju dalin te palarat e ngujimit te tyre.Ata nuk jane ne greve urie,jo.Tashme te gjithe shqiptaret me arsye ne koke e kane marre vesh qe ata hane e pine si derra,dhe kane gjithe ate ze"bilbil",kur na dalin neper kamerat e tyre.Ata kane deshtuar tashme dhe do te deshtojne se keshtu eshte edhe "kauza" e tyre,E DESHTUAR.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi