ILIRIADA PORTAL

Aksionet kundėr ndėrtimeve pa leje nė Ksamil

Shko poshtė

24052010

Mesazh 

Aksionet kundėr ndėrtimeve pa leje nė Ksamil
Sarandė – Dhjetėra ndėrtime pa leje kanė nisur tė prishen sot nė zonėn e Ksamilit nė rrethin e Sarandės. Drejtori i Inspektoratit Kombėtar tė Ndėrtimit, Gjergj Bojaxhi, i cili po drejton nga afėr prishjet, ėshtė shprehur se aksioni do tė vazhdojė edhe nė Himarė.

Aksioni ėshtė ndėrmarrė pasi ėshtė shqyrtuar dokumentacioni i plotė i ndėrtimeve dhe me bashkėpunimin me zyrėn e ALUIZNI-it.

Gjatė ditės sė sotme do tė shemben 260 ndėrtime pa leje, aksion i cili po shoqėrohet edhe me forcat e rendit. Duket se procesi ka vijuar pa probleme, pasi nuk ka pasur kundėrshtime tė mėdha nga ana e banorėve. Ndėrtimet qė do tė prishen janė banesa private, hotele, etj.
start
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 25531
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi