ILIRIADA PORTAL


Join the forum, it's quick and easy

ILIRIADA PORTAL
ILIRIADA PORTAL
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shikoni vrasesin ne nje nga vrasjet tragjike ne protesten e djeshme

Shko poshtė

22012011

Mesazh 

Shikoni vrasesin ne nje nga vrasjet tragjike ne protesten e djeshme Empty Shikoni vrasesin ne nje nga vrasjet tragjike ne protesten e djeshme




ILIRI
ILIRI

Numri i postimeve : 4300
Reputation : 48
Points : 34496
Registration date : 06/12/2007

http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: reddit

Shikoni vrasesin ne nje nga vrasjet tragjike ne protesten e djeshme :: Komentet

ILIRI

Mesazh Sat Jan 22, 2011 7:42 pm nga ILIRI

Po ta shikoni me kujdes ai eshte me xhup te zi dhe xhinse, me pas dy persona e mbulojne, mbas vrasjes largohet me shpejtesi ...

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

nardlushnja

Mesazh Sat Jan 22, 2011 7:44 pm nga nardlushnja

Duket qarte qe ata jane ruajtur plumbave mbas kolones.
Kjo do te thote te hedhesh hi syve

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

nardlushnja

Mesazh Sat Jan 22, 2011 7:46 pm nga nardlushnja

Mos u mundoni te merrni ne mbrojtje kriminelet

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

nardlushnja

Mesazh Sat Jan 22, 2011 7:48 pm nga nardlushnja

Edhe sistemi komunist i Ramizit ishte me popullor.
Ne rrezimin e bustit te xhaxhit Enver situata ishte teper kritike,por nuk u perdoren plumba dhe asnje nuk u vra

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

dini

Mesazh Sat Jan 22, 2011 8:31 pm nga dini

nardlushnja shkruajti:Edhe sistemi komunist i Ramizit ishte me popullor.
Ne rrezimin e bustit te xhaxhit Enver situata ishte teper kritike,por nuk u perdoren plumba dhe asnje nuk u vra
Ore, ti ende se kupton cka ka ndodh apo ke marr te njejtat droga si KristaQi ?

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

lidabica

Mesazh Sun Jan 23, 2011 11:18 am nga lidabica

mos u cuditni se kete plan e kane aptur qe ne greven e urise keta,kur tha Ngjela qofte edhe 1 i vdekur do te na bente pune.Dhe atni atij nuk i mjaftojne as 3 por do 13000....
jane specializuar ne krimet e Enver-emershuarit keta,mos e diskutoni me.Ata jane 1 grup i paguar per te bere vrasje.....dhe me pas neprmjet saj te vijne ne pushtet...shume e vjeter kjo.....vafshin ne djall!!!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh Sun Jan 23, 2011 1:05 pm nga Iliriada Portal

Te them te drejten qe ne momentin qe ambasadori amerikan u beri thirrje qytetareve amerikan te largoheshin nga Tirana e kuptova qe demostrata e PS do te ishte e dhunshme. Eshte e qarte se amerikanet jane te paret qe kane te dhena te sakta per situata te tilla qofte edhe ne vende te tjera. Sa per viktimat edhe kjo ne kte rast ka qene nje gje e parashikueshme por e paparandalueshme. Eshte e qarte qe PS per te realizuar skenarin e saj te ashtequajtur te Tunezise i duhej me ēdo kusht qofte edhe nje viktime. Pra nuk eshte e ēudithme qe PS te kete ngarkuar direkt njerez per te qelluar mbi nje, dy ose tre pjesmarres ne protest. Gjithsesi kte do ta sqaroje hetimi, ndersa qendrimi i prokurorise ndaj gardisteve me ngjan me teper me nje qendrim politik se sa profesional e cila ka te ngjare te sherbeje si benzine ne kte situate. Persa i perket videos ; e kam ndjekur disa here me vemendje videon dhe edhe pse levizjet e te dyshuarit ne video jane paksa dyshuese nuk me bind, por gjithashtu nuk me bind edhe vrasja me snajper sepse une e kam pare te marre nga nje pozicion tjeter kte ngjarje dhe snajpisti qe dyshohet te kete qelluar mbi viktimen nuk e ka nen rrezen e tij viktimen per shkak se i behet pengese dera. Me bie ne sy qytetari qe eshte prane viktimes dhe qe edhe pse viktima qellohet ne krah te tij ai vazhdon te ece indiferent qetesisht perpara, dhe ti afrohet murit ku ne kte filmim ndodhet i dyshuari...

Edituar pėr herė tė fundit nga Teuta nė Mon Jan 24, 2011 9:11 pm, edituar 1 herė gjithsej

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh Sun Jan 23, 2011 1:40 pm nga Iliriada Portal

Demonstrata ne Tirane | Kush po vret viktimat? Nuk jane vrare nga snajperi!

Ne videon e pare po ta vini re me vemendje snajpisti nuk e ka plotesisht ne rrezen e tij viktimen. Rrezja e tij pengohet nga nje rrjet e kuqe teli dhe pjeserisht nga dera. Ndersa grupi tjeter i njerzve qe jane para deres dhe jane grupi me agresor eshte plotesisht nen rrezen e snajpistit por nga ky grup nuk ka asnje viktime.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

nardlushnja

Mesazh Sun Jan 23, 2011 2:10 pm nga nardlushnja

dini shkruajti:
apo ke marr te njejtat droga si KristaQi ?

Dini asnjehere une si nard nuk kam ofenduar njeri i pari(e theksoj i pari)
theksoj i pari se vetem ne kete forum kam perdorur fjalor banal,por jo me ju dhe asnje prej jush ,por vetem me njerin qe ju te gjithe e dini se kush eshte.
kaloj ne ofendime gjithmon sekondar dhe kur ja vlen.
me respekt e nga une

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

dini

Mesazh Sun Jan 23, 2011 8:50 pm nga dini

Dini asnjehere une si nard nuk kam ofenduar njeri i pari(e theksoj i pari)
theksoj i pari se vetem ne kete forum kam perdorur fjalor banal,por jo me ju dhe asnje prej jush ,por vetem me njerin qe ju te gjithe e dini se kush eshte.
kaloj ne ofendime gjithmon sekondar dhe kur ja vlen.
me respekt e nga une

Nardi, pranoje se je i pari ne kete forum qe nuk je distancuar nga banditet e kesaj demonstrate.
Respektet e mia gjithashtu

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

nardlushnja

Mesazh Sun Jan 23, 2011 9:23 pm nga nardlushnja

dini shkruajti:

Nardi, pranoje se je i pari ne kete forum qe nuk je distancuar nga banditet e kesaj demonstrate.
Respektet e mia gjithashtu

Jam i pari dhe ndoshta dhe i vetmi ne kete forum qe kete demostrate e shikoj ne prizem tjeter.
Per ju eshte nje demostrate banditesh dhe une nuk mund tju imponoj mendimin tim sikurse edhe ju nuk kerkoni te beni te kunderten.
Per mua eshte nje demostrtate popullore dhe e ka prejardhjen jo nga PS apo Edi Rama ( qe per mua eshte nje hale,sepse nuk doli ne krye te demostrates bashke me popullin) por e ka prejardhjen nga vuajtjet ,uria ,grabitjet dhe ky sistem psevdo demokrat qe eshte me i keq se ai totalitar i komunisteve.
Eshte momenti qe Sali Berisha te shikoj mire hallet e popullit dhe te mos tallet me te dhe te flase me kulture se nuk i ka hije popullit shqiptare te udhehiqet nga njerez gojepiste dhe genjeshtare.Ky popull ka treguar se kur ngrihet di te rrezoje sisteme me te rrezikshem nga ky i sotmi.
Ne 91 ishte populli ai qe u ngrit kunder sistemit totalitar ,te cilin qeveria e atehershme e quajti plehre dhe gjethe te kalbura te trungut te shendosh te shqiperise.Atehere popullin e quajten turme kafshesh dhe rrugecer.
Te njejten gje bejne edhe sot......populli quhet nje turme e dehur dhe ju pak me larte e cilesuat bandite....
gabim

une dini nuk distancohem nga populli prandaj dhe nuk distancohem nga kjo greve ashtu si edhe ne 91 nuk u distancova dhe mora pjese ne greven e urise te studenteve(ne ate kohe isha student ne vit te trete te inxhinierise,por isha frikacak qe te isha edhe nismetar i levizjes,por nuk u distancova)
Po te ndodhesha ne shqiperi te jesh i sigurte se do te isha ne radhet e para te demostrates ,dhe per kete me vjen keq,dhe mos e co neper mendje se jam simpatizante i PS apo ndonje partie tjeter

Gezoni respektet e mia dhe do tju lutesha qe te mos kalonim jashte normave nese idete e mia nuk perputhen me ato te tuajat

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

lidabica

Mesazh Mon Jan 24, 2011 4:31 pm nga lidabica

Po te ndodhesha ne shqiperi te jesh i sigurte se do te isha ne radhet e para te demostrates ,dhe per kete me vjen keq,dhe mos e co neper mendje se jam simpatizante i PS apo ndonje partie tjeter


Hajde te premten dhe do te vrase ai burri me floke te bardha me cader ne dore ,hajde hajde,mos e zgjat ...
Po rri ore mos na treg9o ti andej nga jeton se kush eshte kelyshi i komunisteve Edvin rama....rri ore...rrim ore se ka qe pas zgjedhjeve qe na merzit koken rri ore ai eshte nje fashist ..idioti....

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

dini

Mesazh Mon Jan 24, 2011 8:45 pm nga dini

Nardi,diten e 21 janarit pas pune gjeta ne shtepi gruan time duke qarė nga skenat qe qfaqeshin ne ekran dhe mezi u permbajta edhe une.Kjon nuk ishte per at se skam cka te ha sepse jetoi ne vendin me te kulturuar dhe me standard me te larte ne botė por per ate se shqiptarinė e ndiejm ne shpirt. Cdo perparim i shtetit shqiptar na gezon pa mas.Pra me keto zhvillime te viteve te fundit ndijme veten shume krenar se pas shume shekujsh shqiptarit per here te pare ne historin e saj iu ngrit imazhi nė tere boten.
Para dy vitesh ne nje plazh te Shqiperise aty ku i kaloj pushimet verore(edhe pse kame mundesi te shkoi ne cdo vend te botes) takova nje te moshuar qe me shume i ngjante ndonj mumie se sa njeriut me shpirt,por ate "figur" e kishte marr nga sistemi komunist qe ti ke nostalgji akoma.
Ai nuk kishte ndonj arsimim te larte por mencuri.
Ai me tha disa gjera qe une nuk i kisha menduar .Dhe kjo situat vazhdon edhe sot.Sipas tij(dhe kjo qendron)te gjitha qeverit ne Shqiperi kane pas jetė te shkurt.Marrim qeverinė e I.Qemalit,Zogut,F.Nolit,H.Prishtines etj.perveq Enverit qe qeverisi me dore te hekurt dhe diktatur te papar.E pyeta plakun po pse eshte keshtu? Athua Zoti na ka mallkue? Jo tha puna eshte se nė Shqiperi nuk ka me shume se 1milion shqiptar te vertet dhe masa tjeter ka prejardhje te dyshimt shqiptare si vllah,romė,filogrek,filoserb,sllave etj. Keta virus punojne vetem per te shkatėrruar Shqiperine.Dhe vijme ne ditet e sotit ku po shohim ne skenė kete fundrrinė qe perseri tenton te beje te njejtin skenar para syve tė botes qe per here te pare pranoi shqiptaret ne gjirin e kultures perendimore pas perparimit ne cdo aspekt te shtetit shqiptar.
Nardi ,kete "popull" qi ti mbron deshmon se je radhitur ne anen e errėsires e cila jame i sigurt nuk do kete me perspektiv. Populli eshte pak ca me i vetedijsuar se ne kohen e xhaxhit Enver.
Kjo do jete polemika e fundit me ju me ane te penės dhe shpresoj mos te shifemi ne fushen e demonstrimit permes snajperit sepse jemi dy polaritete te kunderta.
Nuk pergjigjem me ne shkrimet e juaja dhe deshira ime eshte qe edhe ti te mos komentosh shkrimet e mia.
Me nderime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi