ILIRIADA PORTAL

Autobusė tė rinj nė kryeqytet

Shko poshtė

15042011

Mesazh 

Autobusė tė rinj nė kryeqytet
Kryetari i bashkisė Edi Rama ėshtė takuar me banorė tė njėsisė bashkiake numėr 4, bashkė me kandidatin qė kėrkon njė tjetėr mandat nė kėtė zonė, Vaid Kalaja.
“Pėr tė luftuar papunėsinė, cmimet dhe varfėrinė ka vetėm njė rrugė, tė largojmė qeverinė. Sepse kėto janė punėt e qeverisė dhe ajo nuk i bėn kėto punė. Na duhet njė qeveri tjetėr”, ka deklaruar Rama.
Pasi ka dėgjuar shqetėsimet e banorėve, Rama ka kaluar nė rrugėn Ali Demi, sė bashku me kandidaten pėr minibashkinė numer 1, Lindita Nikolli, ku kanė pėruruar autubusėt e rinj tė ransportit publik.
“Brenda vitit, me 2 linjat e reja, do mbulohet Tirana 100 pėr qind me linja autobusi tė kėtyre standarteve, njėsoj si ato tė BE-sė, me nivelin mė tė ulėt tė ndotjes. Kjo ėshtė e vetmja rrugė, ajo e cilėsisė dhe shėrbimit, pa dallime”, ka pohuar Rama.
Rama, duke pėrmendur edhe linjėn e transportit Kombinat-Kinostudio, tha se ajo vazhdon tė jetė me autobusė tė vjetėr pėr shkak tė bllokimit tė qėllimshėm tė kėshillit bashkiak nga kėshilltarėt demokratė pėr tė krijuar stres dhe pakėnaqėsi tek banorėt ndaj bashkisė sė Tiranės.

Bota Sot
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 25686
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi