ILIRIADA PORTAL

12 vjet tė NATO-s dhe lirisė sė shtetit tė Kosovės

Shko poshtė

13062011

Mesazh 

12 vjet tė NATO-s dhe lirisė sė shtetit tė Kosovės
12 Qershori i vitit 1999, dita kur NATO ka hyrė nė Kosovė, paraqet njėrėn prej datave mė tė rėndėsishme nė historinė e shtetit tė Kosovės, vlerėsojnė qytetarėt dhe zyrtarėt e Kosovės.
Sipas tyre, ndėrhyrja e NATO-s paraqet kurorėzimin e aspiratave shekullore tė Kosovės pėr liri dhe pavarėsi.
Ndėrhyrja e NATO-s dhe shtrirja e trupave tė KFOR-it kanė bėrė qė Kosova sot tė jetė e lirė dhe e pavarur, vlerėsojnė udhėheqėsit dhe pėrfaqėsuesit politikė nė Prishtinė.
Sipas tyre, trupat e NATO-s i duhen Kosovės edhe sot, kur ajo ėshtė njė shtet i pavarur.
Kjo prani vlerėsohet tė jetė nė funksion tė stabilitetit rajonal dhe nė harmoni me ambiciet e Kosovės pėr tė qenė pjesė e Aleancės Veri-atlantike.

bota sot
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 26591
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi