ILIRIADA PORTAL

Tirana, KQZ shpall fitues Bashėn me +93 vota

Shko poshtė

26062011

Mesazh 

Tirana, KQZ shpall fitues Bashėn me +93 vota
TIRANE- Komisioni Qėndror i Zgjedhjeve shpalli sot fitues tė zgjedhjeve vendore tė 8 majit pėr bashkinė e Tiranės, kandidatin e “Aleancės pėr qytetarin”, Lulzim Basha me 93 vota mė shumė nga kandidati i “Aleancės pėr tė ardhmen”, Edi Rama.
Me shumicė tė thjeshtė, 4 vota pro dhe 2 kundėr, KQZ miratoi projekt aktin qė shpalli fitues tė zgjedhjeve te 8 majit kandidatin demokrat, Lulzim Basha.
Nė bazė tė vendimit tė KQZ-sė, pas pėrfshirjes nė tabelat pėrmbledhėse edhe tė votave tė kontestuara apo tė hedhura nė kutinė e gabuar, Edi Rama ka marrė 124 947 vota , kundrejt 125 042 votave tė marra nga Lulzim Basha.
Miratimi i projekt aktit zgjati pėr mė shumė se katėr orė, dhe u shoqėrua me debate nga tė gjitha palėt.

Panorama
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 26591
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi