ILIRIADA PORTAL

Nis ndėrtimi i xhamisė nė Prishtinė, pa leje! (video)

Shko poshtė

01072011

Mesazh 

Nis ndėrtimi i xhamisė nė Prishtinė, pa leje! (video)
Njė grup besimtarėsh tė rinj myslimanė kanė filluar tė hėnėn pasdite ndėrtimin e xhamisė sė qendrės, afėr Fakultetit Filologjik, pėrball katedrales. Tė rinjtė hapen themelet, vunė betonin dhe e bėnė “pėr hajėr”, duke e uruar njėri-tjetrin, raportoi Klan Kosova.
Ky ndėrtim nuk pati lejen e askujt dhe pėr kėtė arsye, sigurimi i Fakultetit Filologjik lajmėroi policinė, tė cilėt erdhėn pas pak, mirėpo punėtorėt vetėm se kishin shkuar. Megjithatė, policia gjeri njėrin prej tyre, tė cilin e shoqėruan nė stacionin policor.
Besimtarėt myslimanė, tė cilėt nisėn punimet pėr ndėrtimin e xhamisė, thanė se nuk dėshirojnė tė shembin ēerdhen pėr ta ndėrtuar xhaminė, por pėrkundrazi, siē tha njėri prej “ndėrtuesve”, “ne do ta ndėrtojmė njė ēerdhe nėn xhami”.
Besimtarėt myslimanė ka kohė qė kėrkojnė njė hapėsirė nė Prishtinė pėr ndėrtimin e xhamisė sė qendrės, ku javėn e kaluar, pėr tė dytėn herė radhazi, protestuan para Xhamisė sė Qarshisė nė Prishtinė, duke u falur nė rrugė, kur edhe ndėrhyri policia e Kosovės.

Bota Sot
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 26591
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Nis ndėrtimi i xhamisė nė Prishtinė, pa leje! (video) :: Komentet

avatar

Mesazh prej Fri Jul 01, 2011 9:43 pm nga atdhetar

ējane more kto debila si nuk u vjen turp qe ne nje Kosove aq te brishte provokojne lufte fetare ...

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Fri Jul 01, 2011 9:56 pm nga Drini

ēereku i popullsis ne kosove jan turq

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sat Jul 02, 2011 1:42 pm nga qsd

jan dhe shum te trash

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi