ILIRIADA PORTAL

‘Dosjet’, Topi nuk hedh firmėn

Shko poshtė

14012009

Mesazh 

‘Dosjet’, Topi nuk hedh firmėn
Tiranė -Presidenti i Republikės Bamir Topi, ka preferuar qė tė mos e dekretojė, por as tė mos e kthejė sėrish nė Parlament ligjin e hapjes sė dosjeve. Afati i fundit kur kreu i shtetit mund tė vendoste rreth ligjit tė miratuar nga deputetėt, ka qenė ora 16:00 e sė mėrkurės. Presidenti Topi edhe pas konsultimeve tė shumta, duket se nuk ėshtė ende i qartė se ēfarė duhet tė bėjė me njė ligj tė tillė. Megjithėse rikthimi nė Parlament, do tė ishte vetėm humbje kohe, pasi kryeministri Berisha ka paralajmėruar se do ta miratonte sėrish kėtė ligj pa ndryshuar asnjė nen tė tij.

Rimiratimi nga ana e Parlamentit, e fuqizon menjėherė ligjin nė fjalė, edhe pa firmėn e dekretimit nga ana e presidentit. Misionet diplomatike perėndimore nė Tiranė dhe veēanėrisht ambasada amerikane e kanė kundėrshtuar kėtė ligj, qė sipas tyre shkel Kushtetutėn e vendit.

Ligji ėshtė kundėrshtuar ashpėr edhe nga partitė e opozitės. Gjithsesi, grupet e interesit, veēanėrisht ish-tė pėrndjekurit politikė i kanė kėrkuar presidentit Topi qė tė dekretonte ligjin e propozuar dhe miratuar nga maxhoranca nė pushtet.
Start
avatar
shqiptari

Numri i postimeve : 3347
Reputation : 8
Points : 19190
Registration date : 04/01/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

‘Dosjet’, Topi nuk hedh firmėn :: Komentet

avatar

Mesazh prej Wed Jan 14, 2009 9:43 pm nga bulqizaku

topi na doli top lecke

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Jan 14, 2009 9:46 pm nga lidabica

Ky me duket se do t'ja u hedhi te tjereve te gjitha pergjegjesite e veta...S'po me pelqen hiē!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Jan 14, 2009 9:51 pm nga bulqizaku

eee nejt e nejt ne i tregoi dhamt e dhampirit.....

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Jan 14, 2009 9:58 pm nga lidabica

bulqizaku shkruajti:eee nejt e nejt ne i tregoi dhamt e dhampirit.....
E pra le t'i nxjerri dhembet ,po kur t'ja shkuli populli nje e nga nje ....se po na e bo borxh ky..

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Jan 14, 2009 10:00 pm nga bulqizaku

ma but ma but Laughing

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Jan 14, 2009 10:06 pm nga lidabica

Very Happy Very Happy Very Happy

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi