ILIRIADA PORTAL

SHBA, shpetojne pasagjeret e avionit

Shko poshtė

16012009

Mesazh 

SHBA, shpetojne pasagjeret e avionit

Forcat e shpetimit duke nxjerre pasagjeret e avionit te rrezuar ne lumin Hudson

Kane shpetuar te gjithe 151 pasagjeret e avionit “Airbus A320” te kompanise “Us Airways”, qe u rrezua ne lumin Hudson ne Manhatan.

Lajmin e ka bere te ditur per mediat nderkombetare nje nga pasagjeret e avionit.
Sipas deshmitarit, piloti perpara se mjeti te binte paralajmeroi pasagjeret qe te pergatiteshin per perplasjen.
Shkak per aksidentin mendohet te jete kontakti i avionit me nje tufe zogjsh qe fluturonin ne momentin e ngritjes se avionit.
avatar
ADMIN

Numri i postimeve : 3205
Age : 48
Reputation : 17
Points : 18535
Registration date : 19/10/2008

Shiko profilin e anėtarit http://ILIRIALIVE.COM

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

SHBA, shpetojne pasagjeret e avionit :: Komentet

avatar

Mesazh prej Fri Jan 16, 2009 1:39 am nga shqiptari

paskan pas le te gjithe me kemishe.....

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh prej Fri Jan 16, 2009 1:41 am nga ilda

shyqyr se gjynah....

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Fri Jan 16, 2009 1:50 am nga ADMIN

Vertete nje fat shume i mrrekullueshem ,edhe piloti ka nje merite shume te vecante sepse nuk eshte futur neper pallate sepse po thuaj te gjithe NEW YORK eshte shume i dendur dhe vetem ai lum eshte aty shume i vogel

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Fri Jan 16, 2009 1:51 am nga shqiptari

fuqia e zotit......

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Fri Jan 16, 2009 1:53 am nga ADMIN

PRES..ABSTENOI shkruajti:fuqia e zotit......

Nuk diskutohet ,pa dyshim

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Fri Jan 16, 2009 1:59 am nga ADMIN

Tani LIVE po flet edhe majori i qytetit New York ,ai po falenderon Zotin ,po falenderon pilotin ,dhe se fundi po i jep edhe nje falenderim ndihmave te shpejta ,sepse ata bene nje pune shume te mire te nxjerrin 151 persona nga ai uje shume te ftohte ne tepraturen 37 f ose 3 grade C

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Fri Jan 16, 2009 2:02 am nga shqiptari

falenderim ndihmave te shpejta ,sepse ata bene nje pune shume te mire te nxjerrin 151 persona nga ai uje shume te ftohte ne tepraturen 37 f ose 3 grade C
sigurisht qe po kane berpune te shkelqyer.. hallal hallall

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Fri Jan 16, 2009 2:04 am nga ADMIN

Sapo e quajten kete aksident me emrin MRREKULLI NE HUTSON

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Fri Jan 16, 2009 2:06 am nga shqiptari

eshte shume interesante per ne porta qe ti po na jep nje pershkrim direkt te nje ngjarje qe akoma nuk eshte dhene ne mediat tona.....

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Fri Jan 16, 2009 2:08 am nga shqiptari

me kte rast po te pyes ku e more kte lajm ti (burimi i lajmit)

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Fri Jan 16, 2009 2:09 am nga ADMIN

PRES..ABSTENOI shkruajti:eshte shume interesante per ne porta qe ti po na jep nje pershkrim direkt te nje ngjarje qe akoma nuk eshte dhene ne mediat tona.....


Faleminderit perendise qe dha mundesine te na japin INTERNETIN

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Fri Jan 16, 2009 2:10 am nga shqiptari

ok, po ku se ne ne kte faqe e cilesojme burimin.....

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Fri Jan 16, 2009 2:14 am nga ADMIN

Mbasi CNN LIVE ,une futem tek TOP CHANAL sepse ata jane te vetmit shqiptare qe i marrin po thuaj 5 minuta mbas BBC dhe CNN ,duhet te kene ndonje kontrate me ta ose mund edhe ta vjedhin ,une e vuna re me dt 4 nentor kur u vendos presidenti i ri ne SHBA ata plot 5 minuta dhane te njejten foto dhe te njejtin lajm me te njejtat fjale sikur CNN

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Fri Jan 16, 2009 2:16 am nga shqiptari

aha ok thash mos e ke marr nga ndonje stacion amerikan.....

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Fri Jan 16, 2009 2:18 am nga ADMIN

PRES..ABSTENOI shkruajti:aha ok thash mos e ke marr nga ndonje stacion amerikan.....

Jo shqip ketu ne Amerike !!!!!!! ,ata vanojne 1 jave te japin nje ngjarje.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Fri Jan 16, 2009 2:19 am nga shqiptari

thash mos e kishe pregatit ti kte lajm d.m.th perkthyer.....

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Fri Jan 16, 2009 2:27 am nga ADMIN

Edhe mund ta beje ,nuk eshte ndo nje gje e madhe ,pastaj keta nuk e shkruajn as kund se cilet e pergaditen qe te respektojme autorin ,prandaj mendoj se e vjedhin

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Fri Jan 16, 2009 4:15 am nga ADMIN


Pasagjeret e avionit qe ra ne lumin Hudson ne pritje per tu shpetuar
Nuk ka asnje viktime nga incidenti ne Nju Jork. Administrata e Aviacionit Federal ne Shtetet e Bashkuara deklaroi se jane shpetuar qe te gjithe pasagjeret dhe pjesetaret e ekuipazhit te Airbusit me 151 persona ne bord.
Sipas zyrtareve te aeroportit, ka qene pikerisht nje tufe zogjsh qe ka demtuar te dy motorret e avionit. Nuk ka asnje te dhene qe te beje te mendohet per nje incident te lidhur me sigurine, i kane pohuar ata BBC-se.
Njeri nga pasagjeret rrefeu se problemet kishin nisur vetem pak minuta pas ngritjes ne ajer. “Degjuam nje zhurme te forte, avioni u lekund pak e pastaj filloi te mbushej me tym. Nuk vonoi shume dhe perfunduam ne lume”, eshte shprehur ai.
Merita me e madhe per shpetimin e jeteve duket se i takon pilotit qe ka mundur te realizoje nje manover vertet te lavderueshme per zbritjen jo te forte te avionit ne uje.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Fri Jan 16, 2009 4:20 am nga ADMIN

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Fri Jan 16, 2009 4:36 am nga ADMINPILOTI HERO HUTSON

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Fri Jan 16, 2009 5:18 am nga ADMIN

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Fri Jan 16, 2009 3:11 pm nga ad

Eshte nje mrekulli qe pothuajse nuk ndodh.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Fri Jan 16, 2009 3:51 pm nga bulqizaku

qito njerzit i paska dasht zoti fort

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi