ILIRIADA PORTAL

Bogdani: Rama te beje transparencen, ndryshe s'votojme buxhetin e bashkise

Shko poshtė

22022009

Mesazh 

Bogdani: Rama te beje transparencen, ndryshe s'votojme buxhetin e bashkise
Demokratet jane shprehur me se te vendosur per te mos e hedhur voten per buxhetin e bashkise se Tiranes. Zedhenesi i kesaj partie, Gerti Bogdani, teksa ka garantuar qytetaret kryeqytetas per refuzimin e firmes per kete draft te paraqitur nga bashkia, nuk ka munguar te sulmoje dhe kreun e kesaj bashkie, njeheresh kryetar i PS, Edi Rama per arrogancen, sipas tij, me te cilen u soll me keshilltaret bashkiake te Tiranes. Keshtu, PD deklaron se nuk ka ndryshuar qendrim ndaj buxhetit te bashkise se Tiranes edhe pas kthimit te projektligjit nga prefekti. Zedhenesi i PD-se tha se keshilltaret bashkiake te kesaj force politike nuk do te votojne buxhetin deri ne transparencen e fondeve nga Edi Rama, i cili ende nuk e ka bere nje gje te tille. "Pasi me figuren e tij te numerimit te votave, tamam si Mr. Dosja, u tregoi shqiptareve se ju votoni dhe une numeroj. Z. Rama, kryetar i bashkise me korrespondence, tashme e ka futur Tiranen ne paralize te plote. Partia Demokratike e paralajmeron z. Rama se pa transparencen e plote te buxhetit te Tiranes, keshilltaret e saj do te votojne ate kunder", deklaroi Gerti Bogdani. Nderkohe qe transparence nga Rama kane kerkuar dhe keshilltaret e Levizjes Socialiste per Integrim, te cilet kane bashkuar votat, ndonese jane shprehur se per qellime krejt te ndryshme, per te rrezuar buxhetin e bashkise se Tiranes. Nderkohe qe vetem disa dite me pare ka qene prefekti Keci, ai qe nuk e firmosi buxhetin, duke paralajmeruar se ne rastin e mosmarrjes ne shqyrtim, rezervon te drejten e animimit ne gjykate. Por kjo me sa duket nuk i ka stepur socialistet, te cilet nepermjet zv.kryetarit te keshillit bashkiak deklarojne se s'kane ndermend ta miratojne me buxhetin.
Koha Jone
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23783
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Bogdani: Rama te beje transparencen, ndryshe s'votojme buxhetin e bashkise :: Komentet

avatar

Mesazh prej Sun Feb 22, 2009 1:52 pm nga blu

Nuk mund te votohet ai buxhet qe mban 16 milion euro (pa destinacion ) , ne fakt destinacioni dihet i do ca per vete e ca per KOCON e tij dhe per te paguar mediat e veta per fushate elektorale .

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sun Feb 22, 2009 2:57 pm nga ad

Ne qofte se keshilltaret e PD apo te kujdoqofte do te votojne nje buxhet te tille ata me voten e tyre do te kthehen ne bashkpunetor te nje vjedhje te madhe. Ky nuk duhet te jete vetem nje qendrim politik por edhe nje qendrim ne mbrojtje te ligjishmerise. Ajo qe dua te them eshte se votimi i kti buxheti me kto kushte eshte ne kundershtim te hapur me ligjin.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sun Feb 22, 2009 3:57 pm nga dini

Ndoshta pėr nudo nuk nevoj pėr kaq para Very Happy

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sun Feb 22, 2009 3:58 pm nga dini

dini shkruajti:Ndoshta pėr nudo nuk ka nevoj pėr kaq para Very Happy

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi