ILIRIADA PORTAL

Wilson takim sekret

Shko poshtė

17032009

Mesazh 

Wilson takim sekret
Tiranė -Ambasadori britanik nė Tiranė Fraser Wilson, gjatė njė takimi me njė kryetar partie, deklaroi se zgjedhjet parlamentare tė qershorit kanė njė rendėsi jetike pėr tė ardhmen evropiane tė Shqipėrisė. Wilson u ka kėrkuar tė gjitha partive politike qė tė angazhohen pėr garantimin e standardeve evropiane nė kėto zgjedhje.

Ambasadori britanik, ka zhvilluar njė takim me Nard Ndokėn, kryetar i Partisė Demokristiane. Takimi ėshtė zhvilluar njė ditė mė parė, pa praninė e mediave. Nuk dihet saktėsisht, se cilat ishin arsyet e kėtij takimi, megjithėse zyra e shtypit pranė kėsaj partie, thotė se takimi ėshtė zhvilluar pas interesimit tė diplomatit britanik pėr ecurinė e pėrgatitjes sė zgjedhjeve tė reja, si dhe pėr bashkėpunimin midis partive tė djathta tė grupuara nė koalicionin e ri politik, “Poli i Lirisė”.

Duket se interesimin i Wilson, pėr Polin e Lirisė” ėshtė i madh, megjithėse ky pol deri mė tani ka tė grupuar parti pa ndikim, dhe “pjesėza tė shkėputura” nga parti tė tjera politike. Gjithsesi, zgjedhjet do tė “nxjerrin nė dritė” edhe kėtė pol nė politikėn shqiptare, ku gara midis partive tė tjera, duket se nuk do t’iu lė shumė hapėsirė.
start
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23783
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Wilson takim sekret :: Komentet

avatar

Mesazh prej Tue Mar 17, 2009 10:26 pm nga interesanti

interesant Shocked

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Mar 18, 2009 1:17 pm nga blu

:joker:Ambasadori Britanik sic duket nuk e ka pare filmin PYLLI I LIRISE . Akoma ka shpresa te NARD NDOKA te NJGJELA e te SHEHI te cilet kane nderruar nja 7-8 parti deri tani.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi