ILIRIADA PORTAL

Aksion pėr spastrimin e rrugėve nga lypėsit

Shko poshtė

19032009

Mesazh 

Aksion pėr spastrimin e rrugėve nga lypėsit
Nė hetim edhe personat qė i shfrytėzojnė pėr qėllime pėrfitimi

TIRANĖ- Rėnia e fluksit tė lypėsve nė rrugė, sidomos ditėve tė fundit, ėshtė meritė e njė aksioni tė fuqishėm qė policia e Tiranės ka ndėrmarrė ndaj tyre. Burime tė mirinformuara pranė Drejtorisė sė Policisė sė Tiranės konfirmuan dje pėr gazetėn “Metropol” se prej njė jave vijon operacioni i heshtur pėr tė spastruar kryeqytetin nga lypėsit. Ende s’ka njė statistikė tė qartė tė personave qė janė shoqėruar, por mendohet se rreth 50 prej tyre i janė nėnshtruar dėrgimit nė tė gjitha komisariatet e Tiranės e mė pas janė lėnė tė lirė pas 8 orėsh. Kjo taktikė ka ndikuar pozitivisht nė mbarėvajtjen e kėtij operacioni tė pazakontė, pasi lypėsit e lodhur psikologjikisht nga tė gjitha kėto procedura, kanė vendosur qė tė paktėn pėr disa kohė tė mos rishfaqen mė nė rrugė. Njė pjesė e mirė e kėtyre lypėsve kanė ardhur nė Tiranė nga rrethe tė ndryshme tė vendit si Elbasani, Shkodra e Korēa dhe pas shoqėrimit nė polici ata janė detyruar tė kthehen sėrish nė vendet e tyre. Tė njėjtat burime policore thanė se fillimisht operacioni ka nisur pėr tė vėnė nė pranga personat qė shfrytėzojnė fėmijėt si lypės dhe mė tej aksioni ėshtė shtrirė edhe tek vetė lypėsit, tė cilėve fillimisht u ėshtė kėrkuar tė largohen me vullnetin e tyre. Sakaq mėsohet se aksioni ėshtė nė pėrfundim e sipėr dhe pritet qė nė ditėt nė vijim tė pėrfundojė me sukses. Disa nga shfrytėzuesit e lypėsve (kryesisht kjo kategori lypėsish e shfrytėzuesish i pėrkasin komunitetit rom), janė identifikuar nga policia dhe pritet qė sė shpejti tė vihen nė pranga. Zonat ku janė ushtruar mė tepėr kontrolle dhe shoqėrime janė sheshi “Skėnderbej”, bulevardi “Dėshmorėt e Kombit” dhe pjesė tė tjera ku sė fundmi ėshtė vėnė re dyndja e lypsarėve. Edhe pse ky aksion pėr spastrimin e rrugėve nga lypėsit ėshtė nė vazhdim e sipėr, disa prej tyre i janė rikthyer sėrish zanatit tė tyre tė vjetėr. Policia kishte parashikuar qė sot ky aksion
metropol
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23793
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Aksion pėr spastrimin e rrugėve nga lypėsit :: Komentet

Mesazh prej Thu Mar 19, 2009 12:37 pm nga ilda

ILIRI shkruajti:Nė hetim edhe personat qė i shfrytėzojnė pėr qėllime pėrfitimi

Tė njėjtat burime policore thanė se fillimisht operacioni ka nisur pėr tė vėnė nė pranga personat qė shfrytėzojnė fėmijėt si lypės

kjo po

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Thu Mar 19, 2009 1:18 pm nga ADMIN

Po buke ju lypen policise ata per 8 ore !!?? cfare mendojne qe ti mbushin burgjet me cigana tani ,oooo qeveri eshte puna e tyre ajo nuk do ti ndaloni dot

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Thu Mar 19, 2009 5:41 pm nga emigranti

shume mire e bejn

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Thu Mar 19, 2009 10:16 pm nga mira

shume mire e bejn

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi