ILIRIADA PORTAL

Kolumbia tronditet nga njė rast incesti. Babai, 8 fėmijė me vajzėn

Shko poshtė

30032009

Mesazh 

Kolumbia tronditet nga njė rast incesti. Babai, 8 fėmijė me vajzėn
Njė kolumbian i akuzuar pėr abuzim seksual me tė bijėn qė nė moshė fare tė vogėl, lidhje nga e cila kanė ardhur nė jetė tetė fėmijė, u arrestua dje, duke shkaktuar njė protestė lidhur me mungesėn e mbrojtjes sė fėmijėve nė shtetin e Andeve.
Arcebio Alvarez, 58-vjeē, i tha njė gjykatėsi se ishte i pafajshėm, duke u shprehur se akuzuesja e tij nuk ishte vajza e tij biologjike.
Ai u vu nėn mbikėqyrje ndėrsa fėmijėt, tre djem dhe pesė vajza u vunė nėn mbrojtjen e shtetit. Ai u transferua nė burg, i shoqėruar me roje ushtarake pėr ta ruajtur nga zemėrimi i turmave.
Mė parė gjatė ditės, Alvarez ishte vėnė nėn pranga nga agjentė tė zyrės sė Prokurorit tė Pėrgjithshėm tė Kolumbisė, pasi Alba Nidia Alvarez, gruaja 35-vjeēare qė pretendon tė jetė vajza e tij biologjike, i tha policisė se ai kishte abuzuar me tė qė kur ishte nė moshėn 10 vjeē.
Alba Nidia, nga qyteti Mariquita i Kolumbisė qendrore tha se njė prift evangjelist e kishte bindur tė ngrinte padi lidhur me abuzimin e dyshuar.
"E mora kėtė vendim nė pėrputhje me vullnetin e Zotit, falė njė pastori qė ėshtė lutur shumė herė pėr mua", tha ajo nė njė intervistė me tė pėrditshmen "El Tiempo". "Pikėrisht kjo mė dha forcė".
I akuzuari tregoi njė histori tjetėr, kur doli dje pasdite pėrpara njė gjykatėsi nė krahinėn Tolima.
"Unė e kam birėsuar atė", tha ai. "Ne ramė dakord tė kishim njė lidhje romantike sepse e donim me tė vėrtetė njeri-tjetrin, por ajo nuk ishte fėmija im".
Nėna e Alba Nidias vdiq kur ajo ishte 5 vjeē, duke e lenė nėn kujdesin e Alvarezit, qė ėshtė quajtur "Pėrbindėshi i Mariquitas" nga shtypi lokal. Tetė fėmijėt janė nga mosha 1-19 vjeē.
Kjo ngjarje tė sjell ndėr mend rastin e Josef Fritzl, austriakut qė u dėnua kėtė muaj me burgim tė pėrjetshėm pasi kishte sekuestruar dhe pėrdhunuar tė bijėn pėr 24 vjet, duke sjellė nė jetė shtatė fėmijė me tė. (Reuters)
Shekulli
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23773
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Kolumbia tronditet nga njė rast incesti. Babai, 8 fėmijė me vajzėn :: Komentet

avatar

Mesazh prej Mon Mar 30, 2009 12:24 pm nga lidabica

O PERENDI,Ē'BEHET KESHTU Shocked Shocked Shocked
KETA MONSTRA NUK KANE PIKE LIDHJE ME NJERIUN E MIRE TE PERENDISE.
JO.KETYRE JA U KA PUSHTUAR SHPIRTIN ,ME SIGURI DJALLI DHE NUK DO T'I LESHOJE DERI SA T'I MARE ME VEHTE NE SKETERRE Evil or Very Mad

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Mon Mar 30, 2009 12:57 pm nga ad

edhe sikur te mos jete vajza e tij biologjike ai mbetet nje perbindesh Mad

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi