ILIRIADA PORTAL

“Pėrjashtime” nė prag tė Asamblesė Socialiste

Shko poshtė

26072009

Mesazh 

“Pėrjashtime” nė prag tė Asamblesė Socialiste
Tiranė - Pas deklaratave tė Edi Ramės pėr mosnjohje tė zgjedhjeve, e mandej pėr mosnjohje tė qeverisė ka reaguar edhe presidenti i nderit tė Partisė Republikane Sabri Godo. Ai thotė qė qėndrime tė tilla nuk i shėrbejnė vendit dhe procesit tė rėndėsishėm ku ėshtė pėrfshirė. “Unė e shikoj si njė politikė tė dėmshme pėr vetė Partinė Socialiste, natyrisht qė i bėn dėm dhe vendit nė imazhin e jashtėm. Rreth Ramės ka dhe zėra tė tjerė qė kanė qėndrim tė arsyeshėm dhe duhen dėgjuar”, ėshtė shprehur Godo.

Ndėrkohė zėrat qė kėrkojnė dorėheqjen e Edi Ramės nga posti i kryetarit tė PS pėr shkak tė humbjes sė zgjedhjeve, janė “pėrjashtuar” nga pjesėmarrja nė mbledhjen e Asamblesė Kombėtare, qė pritet tė zhvillohet ditėn e martė.

Deputeti i PS-sė, Elmaz Sherifi nė njė prononcim tė djeshėm pėr mediat, bėri tė ditur se ai personalisht nuk ėshtė njoftuar asfare pėr kėtė mbledhje. Tė tjerė deputetė qė nuk janė njoftuar pėr mbledhjen e Asamblesė janė edhe Flamur Hoxha, Besnik Dervishi, Rrapush Tola si edhe Musa Ulqini.

Nė listėn e “tė munguarve” figurojnė edhe dy anėtarėt e kryesisė sė PS-sė, Edlira Haxhiymeri dhe Eva Allushi.
start
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23793
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

“Pėrjashtime” nė prag tė Asamblesė Socialiste :: Komentet

avatar

Mesazh prej Sun Jul 26, 2009 8:00 pm nga bulqizaku

ki o pejrr perzotin po ma pejrra jan ato si e majn

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Mon Jul 27, 2009 11:48 am nga lidabica

Duhet te shporret nga Ps-ja dhe nga te gjitha,ka natyre diktatori,dhe ka pengmarre funksionin e kryetarit te Ps-se me parate e korrupsionit. Ky eshte nje pervers qe ka hyre gabim ne PS.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi