ILIRIADA PORTAL

Prostitutat politike vėrshojnė nė PS, tutori Rama rrit bursėn e kurvave

Shko poshtė

29082009

Mesazh 

Prostitutat politike vėrshojnė nė PS, tutori Rama rrit bursėn e kurvave
Socialistėt e Korēės kėrkuan kandidimin e Ben Blushit pėr kreun e PS. Petro Koēi mbėshtet Edi Ramėn, pasi ky i fundit e pėrjashtoi nga partia. Klosi doli sėrish kundėr LSI, duke kėrcėnuar me largimin nga kjo parti. Dritan Ylli deklaron se kėto janė pazaret e fundit tė sekserit Klosi. Gėlbaza Veliaj hodhi sėrish gėlbazėn e Edi Ramės me gojėn e tij tė shpifjeve kundėr Ilir Metės, e kėshtu me radhė, epiqendra e lajmeve vjen nga Partia Socialiste, ku dėshtaku Edi Rama vazhdon tė iniciojė sulme dhe kundra-sulme, intriga dhe diversione nėpėrmjet tė cilave kėrkon tė largojė vėmendjen nga disfata e turpshme e zgjedhjeve tė 28 Qershorit. Tashmė, partia e madhe e socialistėve ėshtė shndėrruar nė njė fushė tė vogėl mesazhesh celulari, ku vėrshojnė intrigat dhe pazaret e vogla tė Edi Ramės me merkaton e renegatėve dhe prostitutave politike, qė shiten e blihen ku me pak para dhe ku me ndonjė leje ndėrtimi. Tutori Rama menaxhon situatat duke pėrcaktuar semaforėt, ku do tė qėndrojnė kėto prostituta politike. Tashmė partia e madhe e socialistėve ėshtė shndėrruar nė njė qendėr tė vogėl trajtimi tė prostitutave, tė cilat lėvizin dhe vijnė sipas pazareve tė ofruara nga tutori humbės i socialistėve. Nė PS, deputetėt presin nė radhė pėr tė marrė nga njė post nė parlamentin e ri, ku dikush kėrkon kreun e grupit, dikush kėrkon sekretarin e grupit, dikush tjetėr kėrkon ndonjė komision, mjaft qė tė kenė mundėsi pėr ndonjė pazar tė vogėl apo pėr ndonjė dietė mė shumė. Shumė pak mendojnė pėr fatin e PS. Fati i kėsaj partie ka ngelur te fusha e mesazheve tė celularit tė Ramės. Nga aty lėshohen titujt e faqeve tė para tė gazetave, tė edicioneve tė lajmeve, intrigat e radhės pėr tė larguar vėmendjen nga humbja e PS. Dėshtaku Rama vazhdon tė rrudhė PS. Megjithėse nė njė dorė mban celularin me numrin “272” dhe nė dorėn tjetėr mban pompėn e oksigjenit, pėr tė mbushur mushkėritė e tij, Edi Rama po lė pa frymėmarrje Partinė Socialiste, duke e kthyer nė njė kolos tė shembur buzė rrugės, njė kolos tė kthyer nė kėrmė qė shumė shpejt nuk do i afrohet njeri nga era e qelbur qė do tė lėshojė. Partia Socialiste nuk ka mė seli.

Selia e saj ėshtė te Kullat e sekuestruara tė Arabit, ku Edi thėrret ushtarėt dhe prostitutat politike, tė cilat venė dhe vijnė sa nė njė parti nė tjetrėn, duke shitur veten sa mė shtrenjtė tė jetė e mundur sipas peshės specifike qė kanė nė partitė e tyre. Sot, peshėn mė tė madhe e kanė prostitutat qė vijnė nga LSI. Ato janė nė pjacėn mė tė lartė nė tregun e Kullave tė Arabit. Dikujt i janė ofruar 45 mijė Euro. Dikujt tjetėr njė zyrė te Kullat e Arabit, dikush tjetėr pret tė jetė nė kryesinė e radhės sė PS dhe kryeprostituta kėnaqet me pazarin e majmė qė ka marrė nga tutori Rama. Bursa e prostitutave ėshtė rritur. Mė tė preferueshmet janė ato qė vijnė nga Partia e Punės. Mė pas vijnė ato qė kanė ardhur nga fshati. Nuk dinė tė shkretat, gėnjehen me pak gjė. Pas LSI, mesa duket do vihet nė radhė te semafori i Kullave tė Arabit edhe ndonjė tjetėr nga ndonjė parti tjetėr. Sytė janė hedhur nga PSV 91. Socialistėt duhet tė jenė tė lumtur, hynė nė qendėr tė vėmendjes me bursėn e kurvave, pavarėsisht se humbėn zgjedhjet e 28 Qershorit.

SOT
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23793
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Prostitutat politike vėrshojnė nė PS, tutori Rama rrit bursėn e kurvave :: Komentet

avatar

Mesazh prej Sat Aug 29, 2009 5:03 pm nga nardlushnja

autori i ketij shkrimi me siguri ka punuar me prostituta ose mund te jete ndonje pronar burdeloje sepse nuk mund ta shpjegoj ndryshe gojen e piste te tije

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi