ILIRIADA PORTAL

PDI: Mbetemi nė koalicion me PD; ambasador nė SHBA

Shko poshtė

11092009

Mesazh 

PDI: Mbetemi nė koalicion me PD; ambasador nė SHBA
Tiranė – Partia Drejtėsi pėr Integrim do tė vazhdojė bashkėpunimin me Partinė Demokratike, pavarėsisht se nuk mori post ministror.Kryetari i partisė sė ēamėve, Tahir Muhedi ka deklaruar se kėrkon njė ambasador nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės dhe njė nė njė nga vendet e Bashkimit Evropian, sipas tė cilit pėr tė kontribuar nė zgjidhjen e ēėshtjes sė tyre. Sipas Muhedinit, ambasadori nė SHBA, do tė ndikojė nė zgjidhjen e ēėshtjes ēame, pasi ky aleat i madh i Shqipėrisė do tė mund ta zgjidhė kėtė ēėshtje.

“Ne mbetemi ende tė gatshėm tė negociojmė me PD-nė sa i takon pėrfaqėsimit tonė nė qeverinė e ardhshme, pavarėsisht se kryeministri Berisha e shpalli kabinetin e tij”, tha Muhedini. Kreu i PDI-sė, tha se tė gjitha pretendimet e partisė sė tij do t’i bėhen tė ditura kryeministrit Sali Berisha gjatė takimit me tė.
start
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23658
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi