ILIRIADA PORTAL

Skandal, gazetari grek pėrdhunon adoleshentin shqiptar

Shko poshtė

05112009

Mesazh 

Skandal, gazetari grek pėrdhunon adoleshentin shqiptar
Athinė - Njė tjetėr skandal trondit opinion grek, ku kėtė radhė viktimė ka rėnė njė adoleshent shqiptar me aftėsi tė kufizuara mendore.Njė gazetar grek, 68 vjeē, ka pėrdhunuar sistematikisht adoleshentin 17-vjeēar. Ngjarja tronditėse ka ndodhur ne lagjen “Halandri” tė Athinės dhe ėshtė publikuar pas dėshmive rrėqethėse qė ka dhėnė vetė viktima tek organet greke tė rendit.

Nė bazė tė kėtyre dėshmive, gazetari grek mė shumė se tre herė e kishte ftuar nė banesėn e tij 17-vjeēarin duke e mashtruar, dhe mė pas e ka pėrdhunuar. Por, nė dėshmitė e mėvonshme ėshtė zbuluar se 17-vjeēari mė aftėsi tė kufizuara mendore, identiteti i tė cilit nuk bėhet i ditur, ka rėnė viktimė e pėrdhunimit edhe nga njė 15-vjeēar emigrant shqiptar, si dhe nga njė shtetas grek i cili ėshtė shpallur nė kėrkim.

Gjithashtu, edhe ndaj 68-vjeēarit dhe emigrantit shqiptar ėshtė dhėnė urdhėr arresti. Gazetari grek ka qenė i deklaruar nė drejtorinė e policisė sė Athinės si korrespondent i njė agjencie tė huaj lajmesh.
start
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 24093
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Skandal, gazetari grek pėrdhunon adoleshentin shqiptar :: Komentet

avatar

Mesazh prej Thu Nov 05, 2009 3:00 pm nga lidabica

perdhunusi -krimineli,a ka ligj ta ēoje ne litar,apo grekerit e qelbur e kane te zakoneshme kete pune te ndyre,plerat

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi