ILIRIADA PORTAL

Mbarė Kosova feston ditėn e Flamurit dhe Pavarėsisė

Shko poshtė

28112009

Mesazh 

Mbarė Kosova feston ditėn e Flamurit dhe Pavarėsisė
Prishtinė - Mbarė Kosova po feston sot ditėn e Flamurit dhe tė shpalljes sė Pavarėsisė sė Shqipėrisė.
Organizatat shqiptare i kanė mbushur rrugėt dhe sheshet kryesore tė Prishtinės me mijėra flamuj. Veprimtaritė festive nisin rreth mesditės nė sheshet kryesore, si ''Skėnderbej'' dhe ''Nėnė Tereza'', etj.

Ndėrkohė, ambasadori i parė i Shqipėrisė nė Prishtinė, Islam Lauka, me rastin e kėsaj feste priti drejtues dhe pėrfaqėsues tė lartė tė Republikės sė Kosovės, pėrfaqėsues ndėrkombėtarė, personalitete tė shquara, ndėr tė cilėt presidentin Fatmir Sejdiu dhe kryeparlamentarin Jakup Krasniqi.

Presidenti Fatmir Sejdiu nė urimin e tij theksoi se ''28 Nėntori shėnon festėn e tė gjithė shqiptarėve kudo qė jetojnė, tė cilėt e festojnė me krenari Ditėn e Flamurit qė pėrkon edhe me shpalljen e pavarėsisė sė Shqipėrisė''.

''Shqipėria ėshtė model i suksesit tė demokracisė. Republika e Shqipėrisė, si faktor i paqes dhe stabilitetit nė rajon, ka dėshmuar se ėshtė model i suksesit tė demokracisė, i fqinjėsisė sė mirė, i lirisė, i prosperitetit dhe i zhvillimit ekonomik'', deklaroi kryeministri i Republikės sė Kosovės, Hashim Thaēi.
start
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23638
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Mbarė Kosova feston ditėn e Flamurit dhe Pavarėsisė :: Komentet

Mesazh prej Sat Nov 28, 2009 3:12 pm nga i persekutuari

RROFTE KOMBI SHQIPTAR! ZOTI I BEKOFTE TROJET SHQIPTARE!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sat Nov 28, 2009 3:15 pm nga kosovari

RROFT SHQIPERIA ETNIKE! URIME DHE GEZUAR!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sat Nov 28, 2009 9:55 pm nga patrioti

Festa e flamurit eshte eshte e vetmla feste ku shqiptaret pa dallim kudo qe jane e nderojne dhe e festojne me gezim. RROFTE NENTORI! GEZUAR NE MIJRA VJET! ZOTI E BEKOFTE VENDIN TONE!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sun Nov 29, 2009 6:38 pm nga arberia

KOSOVE -SHQIPERI JANE NJI

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sun Nov 29, 2009 6:42 pm nga lidabica

F.l.m.Kosove,Gezuar,Gezuar Gezuar

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi