ILIRIADA PORTAL

PD, Mėhilli publikon deklaratėn e divorcit tė Ramės

Shko poshtė

02122009

Mesazh 

PD, Mėhilli publikon deklaratėn e divorcit tė Ramės
Tiranė – Partia Demokratike ka publikuar sot njė proces-verbal tė kryetarit tė Partisė Socialiste, Edi Rama gjatė gjyqit pėr divorcin me bashkėshorten nė vitin 1990.
Nė njė konferencė shtypi, zėdhėnėsja, Erla Mėhilli ka publikuar tė plotė deklaratėn e gjyqit tė asaj kohe.

“I pandehuri ( Edi Rama) ka filluar tė sillet ftohtė kur ka mėsuar se paditėsja ėshtė shtatzanė. Nė atė kohė pra nė Janar tė vitit 1990 i padituri ėshtė ftohur me tė dhe nga ajo kohė nuk kanė pasur mė marrėdhėnie. Shkak janė bėrė pretendimet e tė pandehurit se ai nuk lind fėmijė pėr arsye mjekėsore dhe nuk ka pranuar tė quhet fėmija i tij.”, thuhej nė proces-verbalin, sipas zėdhėnėses sė PD-sė.

Ajo shtoi se Edi Rama i ka deklaruar trupit gjykues fjalė pėr fjalė ( marrė nga proces verbali original): “Unė nuk jam nė gjendje shėndetėsore tė pranueshme pėr tė lindur fėmijė. Nuk pranoj qė ėshtė fėmija im, dhe nuk pranoj as ekzaminime laboratorike pėr kėtė. Nuk rris unė fėmijė tė tė tjerėve”.

“Siē, shihet qartė edhe nga dokumentat origjinale tė publikuara deri tani, tė cilat pėr herė tė parė ja ka publikuar nė fletushkėn e tij ndihmėsi i tij kryesor aktual Ymer Baze, denoncimi i kėtij fakti tė rėndė nuk ėshtė shpifje apo sajesė e Partisė Demokratike, por e vėrteta lakuriqe dhe e shėmtuar, protagonisti i vėtėm i sė cilės ėshtė Edvin Kristaq Rama, Kryetari aktual i Partisė Socialiste, i njohur sot ndryshe me emrin Edi Rama”, theksoi mė tej ajo.

Ajo u shpreh se ky nuk ėshtė sulm e as akuzė, e aq mė pak pėr motive politike. Ajo pohoi mė tej se “njėriu qė i ka mohuar atėsinė fėmijės sė vet sė bashku me kafshatėn e gojės, e qė sot e pėrdor edhe pėr qėllime elektorale,( e kjo ėshtė makabritet dhe jo ndjesi prindėrore) nuk ka se si tė mos i mohojė shqiptarėve votėn e lirė, lėvizjen e lirė, tė ardhmen e tyre evropiane. Ky njėri qė mohon fėmijėn e vet, nuk mund tė ndėrtoje tė ardhmen e fėmijėve tė shqiptarėve!”

start
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 25531
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

PD, Mėhilli publikon deklaratėn e divorcit tė Ramės :: Komentet

avatar

Mesazh prej Thu Dec 03, 2009 9:14 pm nga nardlushnja

balte ,balte dhe balte prape
Balte e pa sosor dhe shume turp

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Fri Dec 04, 2009 1:10 am nga Jona

ku eshte turpi me i embel se balta ... uups me falni desha te them mjalta

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Fri Dec 04, 2009 7:22 pm nga nardlushnja

Jona shkruajti:ku eshte turpi me i embel se balta ... uups me falni desha te them mjalta

sigurisht ne Shqiperi

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi