ILIRIADA PORTAL

Muhedini:Dule njė racist i vonuar e njė antiēam i tėrbuar

Shko poshtė

22122009

Mesazh 

Muhedini:Dule njė racist i vonuar e njė antiēam i tėrbuar
Tiranė – Ashtu sikurse PDU, edhe Partia Drejtėsi dhe Integrim (PDI) ka sulmuar sot kryetarin e PBDNJ-sė, Vangjel Dule.
Kryetari i kėsaj partie, Tahir Muhedini deklaroi se i kishte ndjekur me indinjat prononcimet e Dules, nė Kongresin e Jashtėzakonshėm tė partisė sė tij.

“PDI reagon si gjithnjė pėr manipulimet politike dhe historike qė kėrkon tė bėjė njė politikan informal qė gjithnjė e ka menduar veten si pjesė e mazhorancave qeverisėse. Humbja e tij dhe e koalicionit tė majtė duket se e ka tronditur shumė Dulen dhe pasuesit e tij pėrfitues nė kurriz tė interesave kombėtare shqiptare”, thekson Muhedini.

Ai shton se PDI i qėndron gjithnjė besnik interesave tė ēėshtjes kombėtare dhe asaj ēame nė veēanti qė nė tėrėsinė e tyre shėrbejnė nė integrimin e shqiptarėve nė Evropėn e zhvilluar, pa paragjykimet heretike tė njė pinjolli qė e sheh veten si pasues i interesave tė fanaristėve tė Athinės. “Vėrejmė me keqardhje se z. Dule ende ruan njė mentalitet tė gabuar ndaj historisė dhe vuajtjeve tė pashembullta tė komunitetit ēam, i cili ėshtė sot minoriteti mė i harruar nė Evropėn e Bashkuar”, thekson mė tej deklarata.

PDI nėnvizon se deklaratat e Dules janė raciste, ndėrsa i kujton se sot tė drejtat e njeriut pėrbėjnė njė pasuri dhe vlerė universale pėr tė gjithė. “Me kėto veprime tė njėpasnjėshme tė kryetarit tė PBDNJ na imponon ne, pėrfaqėsuesve tė popullatės ēame ta demaskojmė botėrisht dhe ta cilėsojmė kėtė renegat qė frymėzohet nga skutat mė tė errta greko-shqiptare si njė racist i vonuar dhe njė antiēam i tėrbuar e kronik dhe fyes i tė drejtave tė njeriut”, thuhet mė tej.
start
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 25511
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi