ILIRIADA PORTAL

Google shpėrthen nė mesazhe urimi pėr Vitin e Ri

Shko poshtė

03012010

Mesazh 

Google shpėrthen nė mesazhe urimi pėr Vitin e Ri
Google ka zbuluar sekretin e orės tė pashpjeguar me numėrim mbrapsht qė filloi tė numėronte muajin e shkuar – me njė shpėrthim mesazhesh “Gėzuar Vitin e Ri”, i dukshėm te pėrdoruesit tė cilėt klikonin butonin “I’m Feeling Lucky” nė faqen kryesore tė tij.
Ēdokush qė klikonte nė kuti pa futur ndonjė fjalė kėrkimi nė 1 Janar haste me njė breshėri urimesh stinore shumė-ngjyrėshe, tė cilat shpėrndanin yje nėpėr faqen e Google.

Ky spektakėl ishte programuar tė vazhdonte – mesa duket pambarim – derisa pėrdoruesit tė klikonin pėrsėri nė ekran.

Disa njerėz kthyen pas orėn e kompjuterit tė tyre, e cila pėrcaktonte ecurinė e numėrimit mbrapsht, pėr tė kapur njė grimcė tė asaj qė Google kishte rezervuar.

Gjiganti i kėrkimit nuk ka lėshuar ndonjė deklaratė pėr sa i pėrket mesazheve Gėzuar Vitin e Ri apo orės sė fshehur, por ka njė tė dhėnė tė rrengjeve dhe gostive tė fshehta tė njohura si “vezė pashkėsh” nė shėrbimet e tij.

Ai gjithashtu shėnoi Vitin e Ri duke ndryshuar shkarravinėn nė faqen kryesore pėr tė inkorporuar fishekzjarrė dhe njė kullė sahati qė tregonte mesnatėn.

Sigurisht, pėr ata qė nuk e kanė shijuar akoma ka ende kohė pėr tė bėrė prova. Kthejeni datėn pas nė Dhjetor 2009 dhe shtypni butonin “I’m Feeling Lucky” nė faqen kryesore tė Google.

Kujdes: Ky rreng nuk punon nė versionin shqip tė Google.(krokodili)

start
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23793
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi