ILIRIADA PORTAL

Nis takimi i shumėpritur Berisha-Rama

Shko poshtė

13022010

Mesazh 

Nis takimi i shumėpritur Berisha-Rama
Tiranė - Kryeministri Sali Berisha dhe kryetari i opozitės, Edi Rama, sapo kanė mbėrritur nė Presidencė, ku do tė nisin negociatat pėr zgjidhjen e ngėrēit politik me ndėrmjetėsimin e Presidentit Bamir Topi.
Berisha shoqėrohet nė takim nga kryetari i grupit parlamentar tė PD-sė, Astrit Patozi, ndėrsa Rama shoqėrohet nga kryetari i Asamblesė Kombėtare tė PS-sė, Gramoz Ruēi.

Hetimi i zgjedhjeve tė 28 qershorit do tė jetė tema kryesore e kėtij takimi tė shumėpritur. Mbledhja po mbahet nė sallėn e takimeve tė Kėshillit tė Sigurimit Kombėtar.

Pak minuta para takimit mė Presidentin Topi, nga selia e Partisė Socialiste bėhet e ditur se kjo forcė ka miratuar njė Memorandium qė do tia paraqesė sot Presidentit. Memorandiumi mbėshtetet nė hapjen e kutive dhe hetimin parlamentar tė zgjedhjeve tė 28 qershorit.

Me kėtė memorandium PS shprehet e vednosur se edhe sot nė kėtė takim me Presidentin nuk do tė tėrhiqet ga kėrkesat e saj.

start
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 24073
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi