ILIRIADA PORTAL

LSI: Rama tė dėnojė djegien e flamurit tė NATO-s

Shko poshtė

02052010

Mesazh 

LSI: Rama tė dėnojė djegien e flamurit tė NATO-s
Tiranė – Lėvizja Socialiste pėr Integrim dėnoi sot djegien e flamurit tė NATO-s nga ana e protestuesve socialistė.
Sekretari i Pėrgjithshėm i kėsaj partie, Luan Rama u shpreh se gjeste tė tilla nė thelb shprehin njė mentalitet fondamentalist dhe tejet regresiv, tė cilin nuk e bashkon asgjė mė trendin evropian tė zhvillimeve tė vendit.

“Djegia e flamujve, apo thirrjet pėr djegie flamujsh janė shenja tė mentaliteti tejet tė prapambetur, janė rudimente tė njė politike mė tė vjetėr sesa politika e vjetėr, e pėr pasojė ajo ēfarė priste dhe pret opinioni nuk ėshtė heshtja pėrballė shfaqjeve tė tilla tė shėmtuara, por ėshtė reagimi i pėrgjegjshėm qytetarė dhe politik”, theksoi ai. Luan Rama ka ftuar kryetarin e Partisė Socialiste qė tė distancohet dhe tė dėnojė prerė dhe qartazi, publikisht dhe politikisht, aktin e shėmtuar tė djegies sė flamurit tė NATO-s nė protestėn e organizuar prej tij.

“Tė jesh kontributor do tė thotė tė orientohesh nga fryma europeiste dhe nga vizioni evropian dhe nga integrimi dhe jo tė zgjedhėsh rrugėn e destruktivitetit dhe demonstrimeve fundamentaliste si ai i djegies sė flamurit tė NATO-s, apo dhe mė keq akoma tė heshtėsh dhe tė bėsh sehir kur sheh shfaqe tė tilla qė nuk kanė tė bėjnė aspak me gjithēka shpreh thelbin dhe konstitucionin shpirtėror tė shqiptarėve”, vijoi ai.

start
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 25811
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi