ILIRIADA PORTAL

Ruēi: Liria dhe demokracia janė nė rrezik

Shko poshtė

08052010

Mesazh 

Ruēi: Liria dhe demokracia janė nė rrezik
Kryetari i grupit parlamentar tė PS-sė, Gramoz Ruēi, ka theksuar nė protestėn e sotme tė opozitės se liria dhe demokracia e kėtij vendi janė nė rrezik.
Nė fjalėn e tij para protestuesve nė bulevardin “Dėshmorėt e kombit”, kreu i grupit kuvendor tė opozitės i ka bėrė thirrje kryeministrit Berisha qė tė bėhet pjesė e zgjidhjes sė krizės politike ne vend.

“Dil nga kulla, Sali Berisha, ku tė kanė mbyllur ata qė tė kanė marrė peng. Bėhu pjesė e zgjidhjes sepse pavarėsisht teje, zgjidhja do tė vijė nėpėrmjet zgjedhjeve te lira dhe demokratike. Fito lirinė tėndė qytetare. Kėtė mesazh po ta jep ditė pas ditė populli shqiptar”, deklaroi Ruēi.

Sipas tij, liria dhe demokracia mund tė vihen pėrkohėsisht nė pranga, por do tė vijė njė ditė kur ato do tė triumfojnė. “Do tė vijė patjetėr ajo ditė kur liria dhe demokracia do tė bėhen tė vėrteta. Kjo ditė po vjen nė mėnyrė pėrfundimtare nė Shqipėri falė sakrificės sė kėtyre njėrėzve dhe solidaritetit tė qytetarėve shqiptarė”, shtoi Gramoz Ruēi.

start
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 25521
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Ruēi: Liria dhe demokracia janė nė rrezik :: Komentet

avatar

Mesazh prej Sat May 08, 2010 12:38 pm nga dea

Si eshte e mundur qe ky kriminel te flase per demokraci e liri??!!!!!!!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sat May 08, 2010 2:06 pm nga emigranti

Shum e pamoralshme te nxjerresh ruēin te flase per vlerat e lirise.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sat May 08, 2010 10:42 pm nga dini

Socialistet kane qene dhe jane faktor destabilizues i Shqiperise!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Mon May 10, 2010 1:56 pm nga lidabica

krimineli i 2-Prillit ,s'e shoh dot,plehrat po na merzisin dhe bezdisin ca si shume...banditet

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi