ILIRIADA PORTAL

Rama i lutet Bashes: Na le t'bllokojme naj rruge mor burre

Shko poshtė

14052010

Mesazh 

Rama i lutet Bashes: Na le t'bllokojme naj rruge mor burre
Kryetari i Partise Socialiste kerkon qe autoritetet policore, pjese e Ministrise se Brendshme te lejojne militantet e opozites te bllokojne rruget nacionale, ne kuadrin e nismes treditore qe ka ndermarre per te sensibilizuar me cdo menyre fushaten "Hapni kutite". Mesohet se kreu socialist i ka kerkuar Policise se Shtetit qe te lejoje bllokimin e rrugeve, qofte dhe per pak minuta, aq sa duhet dhe per te bere "adetin" e perditshem te nisur kete jave ne disa prej akseve kryesore rrugore kombetare te vendit. Ne keto bllokime rrugesh po marrin pjese dhe po drejtojne, shume deputete socialiste. Diten e pare, Ministria e Brendshme nuk nderhyri por shume njerez reaguan duke kerkuar qe te mos kete bllokim te qarkullimit. Dy ditet e mepasshme, policia ka nderhyre per te mos lejuar perseritjen e precedentit madje disa persona jane shoqeruar dhe po ndiqen penalisht. Por Ministria e Brendshme njoftoi mbreme se disa prej protagonisteve ne bllokimin e rrugeve dhe protestave, rezultuan me precedente kriminale.

koha jone
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23773
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi