ILIRIADA PORTAL

Nė Tiranė sot opozita bllokon kryqėzimet e rrugėve

Shko poshtė

14052010

Mesazh 

Nė Tiranė sot opozita bllokon kryqėzimet e rrugėve
Nė Tiranė sot opozita do tė zbresė sėrish nė shesh duke paralajmėruar njė proetstė tė madhe pėr tė kėrkuar transparencėn e zgjedhjeve tė shkuara. Drejtuesit e saj thonė se protesta e sotme pritet tė jetė jo vetėm njė mbėshtetje pėr grevistėt e urisė, por edhe njė demonstrim force i mbėshtetėsve qė mbėshtesin kėrkesėn e opozitės pėr hapjen e kutive. Sipas krerėve tė opozitės, protesta e sotme pritet tė jetė dhe njė pėrshkallėzim i reagimit si kundėrpėrgjigje pėr mungesėn e reagimit nga ana e mazhorancės pėr tė zgjidhur krizėn. Kėshtu mėsohet se organizatorėt kanė menduar tė shfrytėzojnė masėn e madhe tė njerėzve qė do tė vijnė nė Tiranė pėr tė paralizuar pėr disa kohė jetėn publike nė kryeqytet. Burime pranė grupit parlamentar socialist kanė bėrė tė ditur se protestuesit e ardhur nga rrethet, por edhe ata tė Tiranės do tė shpėrndahen nė kryqėzime tė ndryshme tė Tiranės pėr tė bllokuar qarkullimin e makinave pėr njė kohė tė kufizuar, si shenjė sensibilizimi me grevėn dhe kauzėn, pėr tė cilėn PS ja dhe aleatėt e saj po luftojnė prej ditėsh.
bota sot
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 25511
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi