ILIRIADA PORTAL


Join the forum, it's quick and easy

ILIRIADA PORTAL
ILIRIADA PORTAL
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Standart publikon dhe fshin menjeher shkrimin e autorit Erl Kodra

Shko poshtė

22012020

Mesazh 

Standart publikon dhe fshin menjeher shkrimin e autorit Erl Kodra Empty Standart publikon dhe fshin menjeher shkrimin e autorit Erl Kodra




Erl Kodra/FB

Po ndodhė diēka interesante.


Analizėn-replikė pėr njė shkrim tė Lubonjės (postimi mė poshtė) e publikoi e para Gazeta Standard. Menjėherė e publikoi edhe BoldNews. Por pėr ēudinė time, Gazeta Standard e ka fshirė shkrimin. I pyeta, por asnjė pėrgjigje deri mė tani.

Mediat e tjera akoma nuk e kanė parė tė udhės t'a publikojnė shkrimin tim. Gjithėsesi, mbase ėshtė rastėsi.

Zakonisht, shkrimet e mia i publikojnė menjėherė shumė media tė djathta, por edhe tė tjera mė neutrale, por qė herė herė mbajnė qėndrime kritike ndaj qeverisė. Zakonisht shkrimet e mia i ka publikuar gjithmon ShqipNews,perpjekjashqiptare.com, dhe syri.net. I falenderoj pa masė!
Deri kėtu krejt nė rregull, asgjė pėr t'u shqetėsuar.
Nė fakt, ajo ēfarė desha tė nėnvizoj ėshtė se unė shkruaj pa asnjė pagesė, absolutisht ma marrė asgjė nė kėmbim, pėrveē dashamirėsisė tuaj, komenteve dhe vlerėsimeve tuaja. Dhe sinqerisht ndjehem mirė, ndonjėherė edhe i mbivlerėsuar nga ato fjalė qė shkruani!
Tė kuptohemi, unė shkruaj sepse ashtu e ndjejė, sepse ashtu mendoj, sepse e dua fort vendin tim. Nė rininė time tė herėshme, kam vuajtur shumė nga akuza e Partisė dhe Sigurimit si "armik i popullit dhe Atdheut".
A jam unė armik i vendin tim?!
Megjithatė, nuk mund tė rri pa thėnė diēka thelbėsore. Unė nuk jam naiv, domethėnė, e di se ēfarė bėjnė tė tjerėt, ēfarė bėj unė, dhe ēfarė duhet tė bėsh qė tė jesh nė modė, i preferuar.
Unė nuk bėj asgjė pėr tė qenė nė modė, i preferuari i askujt. Mė mjafton tė jap, pa marrė asgjė nė kėmbim, ashtu siē kam bėrė gjithė jetėn time. Dashuria pa kushte ėshtė mė e bukura nė botė.
Fatos Lubonja ėshtė njė penė e mprehtė. Por Fatosi mbetet njė mendimtar i majtė, revolucionar. Pėrveē kėsaj, ai njeh mirė tė majtėn shqiptare, por vetėm kaq; ai nuk i njeh shqiptarėt nė tėrėsi. Sepse "Shqipėria" nuk ėshtė Shqipėria, por ėshtė Kosova dhe Shqipėria bashkė. Megjithatė, pėr kėtė pjesė do tė shkruaj herė tjetėr.
avatar
Iliriada Portal

Numri i postimeve : 4609
Reputation : 58
Points : 37550
Registration date : 08/12/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: reddit
- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi