ILIRIADA PORTAL


Join the forum, it's quick and easy

ILIRIADA PORTAL
ILIRIADA PORTAL
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

“Erdhi dita”/Albin Kurti niset drejt kuvendit. “Pas 23 vjetėsh opozitė kam rastin t’i shėrbej popullit”

Shko poshtė

03022020

Mesazh 

“Erdhi dita”/Albin Kurti niset drejt kuvendit. “Pas 23 vjetėsh opozitė kam rastin t’i shėrbej popullit” Empty “Erdhi dita”/Albin Kurti niset drejt kuvendit. “Pas 23 vjetėsh opozitė kam rastin t’i shėrbej popullit”




“Erdhi dita”/Albin Kurti niset drejt kuvendit. “Pas 23 vjetėsh opozitė kam rastin t’i shėrbej popullit” Screenshot_1-19-600x360I mandatuari pėr kryeministėr, Albin Kurti ka folur para mediave para nisjes pėr nė Kuvend tė Kosovės, ku pėr pak pritet qė tė bėhet votimi i qeverisė sė re, raporton Gazeta Express.
Kurti ka bėrė tė ditur se kryer pėrgatitjet pėr seancė.
“Kemi bėrė tė gjitha pėrgatitjet pėr seancėn, me qė rast synimi ynė ėshtė tė zgjedhim qeveri tė re, e cila do tė punojė mbarė e mirė e sipas programit tė harmonizuar, me njė ekip shumė tė mirė tė kabinetit, por mbi tė gjitha sot dua t’i falėnderoj qytetarėt e Kosovės qė na mundėsuan njė ditė tė tillė, nė tė cilėn duam qė ndryshimin e madh politik qė ata e kanė bėrė me 6 tetor, ne si pėrfaqėsues ta shndėrrojmė edhe nė ndryshim qeveritar, pra ta institucionalizojmė ndryshimin e shkaktuar me vullnetin e popullit”, tha Kurti, teksa konfirmoi se do tė takohet me deputetėt e pakicave.
“Do t’i zhvilloj takimet pėrfundimtare edhe me disa deputetė do tė shkoj njėherė nė zyrėn e grupit parlamentar tė LV-sė”, shtoi ai.
Lideri i Lėvizjes Vetėvendosje tha se pas 23 vjetėsh e ka rastin qė t’i shėrbejė popullit.
“Ėshtė njė ditė qė ėshtė kapitull i ri edhe nė Republikėn e Kosovės edhe nė jetesėn e popullit e nė aktivitetin tim politik, qė 23 vjet jam nė opozitė prej qė merrem me politikė, mė nė fund do ta kem shansin e sidomos pėrgjegjėsinė qė t’i shėrbej popullit si asnjė herė mė parė”, ka thėnė ai.


Lapsi.al
avatar
Iliriada Portal

Numri i postimeve : 4609
Reputation : 58
Points : 37595
Registration date : 08/12/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: reddit
- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi