ILIRIADA PORTAL

Fier, fėmija vetėvaret pėr 200 lekė, e shpėtojnė fqinjėt

Shko poshtė

05022009

Mesazh 

Fier, fėmija vetėvaret pėr 200 lekė, e shpėtojnė fqinjėt
13-vjeēari u shpėtua pak sekonda pasi vendosi lakun nė fyt
Njė 13-vjeēar nga qyteza e Roskovecit ka tentuar tė vetėvaret pasi debatoi me tė ėmėn, sė cilės i kishte harxhuar lekėt e celularit. Ngjarja ėshtė regjistruar dje paradite, rreth orės 10:00. Sipas burimeve zyrtare policore mėsohet se Renato S., 13 vjeē, lindur dhe banues nė Roskovec, pas njė debati me tė ėmėn, ka varur veten nė litar. Shkak i debatit mėsohet tė jetė bėrė pėrdorimi i aparatit celular tė mamasė nga 13-vjeēari. Minoreni ka shpenzuar nga telefoni i nėnės shumėn e 200 lekėve tė reja. Pasi ka konstatuar kėtė shpenzim, e ėma i ka folur rėndė tė birit dhe mė pas ėshtė larguar pėr nė dyqanet e qytetit. I zėnė nė faj, 13-vjeēari, nxėnės i klasės sė tetė, ka pritur largimin e nėnės dhe ėshtė futur nė banjė me njė litar qė gjeti nė oborrin e shtėpisė dhe njė karrige. Ai ka arritur tė lidhė litarin nė njė lartėsi tė konsiderueshme dhe duke pėrdorur karrigen ka futur kokėn nė lakun qė kishte bėrė vetė. Pėr fat tė mirė, nė momentin qė fėmija ka shtyrė karrigen dhe ėshtė varur nė litar, pranė dritares sė banjės ka qenė duke kaluar fqinja e tij, e cila e tėrhequr prej zhurmės sė rrėzimit tė karriges ka parė djalin tė varur nė litar. Menjėherė ajo ka hyrė nė banesė dhe e ka shkėputur vogėlushin nga litari. Mė pas, fqinja ka thirrur bashkėshortin dhe sė bashku me tė kanė transportuar fėmijėn nė spitalin e qytetit tė Fierit. Mjekėt e spitalit thanė se 13-vjeēari, nga tentativa e vetėvarjes, ka pėsuar disa dėmtime nė qafė, por qė fatmirėsisht nuk i shkaktojnė asnjė rrezik pėr jetėn. Ndėrkohė, nė spitalin e Fierit ka shkuar edhe njė psikologe, e cila ka biseduar me djalin pasi ai ka marrė veten. Ishte psikologia ajo qė mėsoi shkakun e tentativės sė vetėvrasjes.

Shqip
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23628
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Fier, fėmija vetėvaret pėr 200 lekė, e shpėtojnė fqinjėt :: Komentet

avatar

Mesazh prej Thu Feb 05, 2009 3:48 pm nga ad

zėnė nė faj, 13-vjeēari, nxėnės i klasės sė tetė, ka pritur largimin e nėnės dhe ėshtė futur nė banjė me njė litar qė gjeti nė oborrin e shtėpisė dhe njė karrige. Ai ka arritur tė lidhė litarin nė njė lartėsi tė konsiderueshme dhe duke pėrdorur karrigen ka futur kokėn nė lakun qė kishte bėrė vetė.
Nuk besoj se eshte ky shkaku i vertete i aktit te ketij adoleshenti. Ky eshte vetem nje shperthim i gjithe ngarkeses emocionale qe ky femij mund te kete mbledhur per nje koh te gjate apo te shkurter per faktore nga me te ndryshmit por qe me thelbesorja duket se eshte ajo ekonomike.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Thu Feb 05, 2009 3:48 pm nga lidabica

E para shyqyr ZOTIT,qe ka shpetuar.
E dyta,ē'jane more keta prinder,qe nuk arrijne te kuptojne deri ku i mban truri femijes ...PO ē'nene je ti moj ,vulehumbur,qe ke para te mbash celular dhe t'u dhimbskan 200 leke,qe pa leje t'i hatxhoi femija yt?Po pse vetem me te keq do arrish ta rritesh femijen?me femijet adoleshente ne nenat,duhet "te kercejme tango",2 hapa para dhe nje prapa,s'ke ē'ben.Terhiq e mos e keput i thone fjales...ndryshe do te degjojme gjithnje te ketilla ndodhi te dhimbeshme.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh prej Thu Feb 05, 2009 6:10 pm nga ilda

shyqyr qe spaska pas nje fund fatal ...

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Thu Feb 05, 2009 8:22 pm nga nardlushnja

Teuta shkruajti:
zėnė nė faj, 13-vjeēari, nxėnės i klasės sė tetė, ka pritur largimin e nėnės dhe ėshtė futur nė banjė me njė litar qė gjeti nė oborrin e shtėpisė dhe njė karrige. Ai ka arritur tė lidhė litarin nė njė lartėsi tė konsiderueshme dhe duke pėrdorur karrigen ka futur kokėn nė lakun qė kishte bėrė vetė.
Nuk besoj se eshte ky shkaku i vertete i aktit te ketij adoleshenti. Ky eshte vetem nje shperthim i gjithe ngarkeses emocionale qe ky femij mund te kete mbledhur per nje koh te gjate apo te shkurter per faktore nga me te ndryshmit por qe me thelbesorja duket se eshte ajo ekonomike.

Keni shume te drejte.Faktori ekonomik ka qene shkaktari i shume vetevrasjeve te viteve te fundit.
Per te ardhur keq eshte qe ne kete numer hyne edhe femijet.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi