ILIRIADA PORTAL


Join the forum, it's quick and easy

ILIRIADA PORTAL
ILIRIADA PORTAL
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Biseda Edi Rama-Delijorgji, 5 minuta para arrestimit

Shko poshtė

11052009

Mesazh 

Biseda Edi Rama-Delijorgji, 5 minuta para arrestimit Empty Biseda Edi Rama-Delijorgji, 5 minuta para arrestimit




Biseda Edi Rama-Delijorgji, 5 minuta para arrestimit 32613rama%20me%20celOrtakėria e vėrtetė e Ramės me Mihal Delijorgjin.
Gazeta disponon mbi 200 tabulate tė dialogėve mes dy ortakėve.
Plani pėr tė shpikur implikime tė paqena dhe frika nga zbardhja e teksteve tė vjetra

Shpresat e Ramės te ngjarja e Gėrdecit dhe pėrdorimi i kėsaj ngjarjeje bashkė me pėrdorimin qė ai i bėn mikut tė vet, Mihal Delijorgjit, janė fiks perversitet i shkallės mė tė lartė, i karakterit tė liderit tė opozitės. Ashtu si Erion Veliaj, qė nė emisionin e Ēanit, i niste mesazhe familjes sė Delijorgjit, ku u thoshte se “e kemi hallin te Fahriu, jo te ju”, nė tė njėjtėn linjė, bisedat e Ramės me Delijorgjin tregojnė se e kanė themeluar ata kėtė linjė dhe se Rama nuk ngopet me pėrdorimin e fatkeqėsisė qė shkaktoi Gėrdeci dhe fatkeqėsisė qė u ka ngjarė edhe vetė pronarėve.

Ja biseda:
Rama: Mos u mėrzit.
Mihali: Jo, or burrė, por kėtė dikush mua ma bėri.
Rama: Hajde, ē’ke ti. Kėtu jam unė. Do bėhem kryeministėr.
Mihali: Jam pėrpjekė vetėm tė punoj.
Rama: Dhe prapė do punosh.
Mihali: Epo ja, mbetėn gjithė ato projekte...
Rama: Ē’ke ti, aty janė projektet. Lejet e ndėrtimit nuk lėvizin. Ato i kam firmosur e vulosur.
Mihali: Ē’qe gjithė ky ters?!
Rama: Hajt, se do ja fusim qeverisė... Se unė jam me ty deri nė fund. Mos u mėrzit. Do e shpėrndajmė lojėn. Do bėjmė ca shpikje. Do bisedoj dhe me atė mikun tim tė ngushtė, tė tė vijė ndihma nga tė gjitha anėt.
Mihali: Ēar ndihme, ēar ndihme...
Rama: Mos u dekurajo. Aksident ėshtė. Mund tė ndodheshe nė tren. Kryesorja ėshtė qė mua mė ke deri nė fund. Dhe pas meje, ti e di, sa e kush janė.
Mihali: Mua mė duhet halli im.
Rama: Ti e di. Unė nuk tė lė vetėm. Kemi bėrė kaq punė bashkė.

Ndėrsa Edi Rama ka shumė frikė nga ēdo tekst qė mund tė dalė prej Delijorgjit, nuk harron dhe nuk ka asgjė qė e pengon ta sulmojė Delijorgjin me pretekstin se po sulmon qeverinė. Ky ėshtė njė mashtrim i drejtpėrdrejtė i tij, dhe si nė tė gjitha rastet dhe luftėrat, ai mendon se tė gjithė i gėlltitin broēkullat dhe intrigat qė ai sajon me psikikėn e tij perverse. Por shumė shpejt, do tė dali qė ai ėshtė mė shumė pėrgjegjės pėr Gėrdecin se vetė Mihali. Ai dhe ndonjė tjetėr.
Nė kėtė rast, vlen shumė shprehja qė pikturat dhe betejat shihen mė mirė nga larg.
Dhe koha po pėrmbushet. Dhe ora po vjen.
55
ILIRI
ILIRI

Numri i postimeve : 4300
Reputation : 48
Points : 34546
Registration date : 06/12/2007

http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: reddit

Biseda Edi Rama-Delijorgji, 5 minuta para arrestimit :: Komentet

lidabica

Mesazh Mon May 11, 2009 12:27 pm nga lidabica

ai mendon se tė gjithė i gėlltitin broēkullat dhe intrigat qė ai sajon me psikikėn e tij perverse.....
.........Nė kėtė rast, vlen shumė shprehja qė pikturat dhe betejat shihen mė mirė nga larg.
Dhe koha po pėrmbushet.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi