ILIRIADA PORTAL

Vetėdorėzohet nė polici Rezart Taēi

Shko poshtė

05112009

Mesazh 

Vetėdorėzohet nė polici Rezart Taēi
Tiranė – Biznesmeni Rezart Taēi ėshtė vetėdorėzuar nė Drejtorinė e Policisė sė Qarkut Tiranė, vetėm pak orė pasi gjykata mori masėn e “arrest me burg nė mungesė”.Taēi ishte shpallur nė kėrkim nga policia pas dhunės sė ushtruar ndaj gazetarit Mero Baze. Biznesmeni i njohur shkoi vetė pranė policisė pasditen e sotme, ndėrsa ėshtė sistemuar nė ambientet e paraburgimit. Ai u shpreh i gatshėm tė respektonte ēdo vendim gjykate.

“Jam i gatshėm tė respektoj nė ēdo moment cdo instancė ligjore dhe nė rastin konkret vendimin e Gjykatės sė rrethit Tiranė, por nuk mund tė mos shpreh bindjen time tė plotė se e gjitha kjo situatė ėshtė rezultat i njė strategjie dhe lufte tė filluar shumė kohė mė parė ndaj personit tim dhe bizneseve qė unė zotėroj.

Dua tė thekoj faktin se nuk ėshtė nė edukatėn dhe formimin tim personal pėrdorimi i dhunės ndaj askujt dhe pėr mė tėepr ndaj pėrfaqėsusėeve tė mediave, prandaj hedh poshtė tė gjitha akuzat e ngritura ndaj personit tim. Ai shton se "Sapo rashė nė dijeni tė vendimit tė gjykatės vihem nė dispozicion tė drejtėsisė dhe shpreh bindjen se rasti nė fjalė do tė trajtohet nė bazė tė ligjit“, thekson Taēi.

Ngjarja ndodhi gjatė orėve tė vona tė sė hėnės sė shkuar nė njė lokal nate nė zonėn e ish-bllokut nė Tiranė, kur Mero Baze, botues i gazetės “Tema” u qėllua me grushte nga truprojat e Taēit. Po atė natė, Baze bėri njė kallėzim penal nė polici pėr Taēin dhe shoqėruesit e tij. Ndėrkohė, vetė biznesmeni ka mohur qė tė ketė qėlluar gazetarin e njohur.

Edhe gjatė njė interviste pėr Tgcom, faqe lajmesh nė gjuhėn italiane, Taēi deklaroi se nuk kishte pasur asnjė konflikt me Bazen. “Nuk kam patur asnjė konflikt me zotin Mero Baze. Gjatė gjithe jetės sime si sipėrmarrės kam trajtuar me respekt, vlerėsim tė gjithe bashkėpunetorėt, partnerėt dhe personat e tretė, pa i dhunuar kurrė dhe pa i vėnė nė situata tė vėshtira", shkruan Taci.
start
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 24073
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Vetėdorėzohet nė polici Rezart Taēi :: Komentet

avatar

Mesazh prej Thu Nov 05, 2009 7:36 pm nga bulqizaku

hallall o taē hallall

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Fri Nov 06, 2009 12:42 pm nga lidabica

1 ēik vone, por me mire vone se kurre

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi