ILIRIADA PORTAL

Argita: Pse klienti im Mero Baze u kthye ne armik

Shko poshtė

09112009

Mesazh 

Argita: Pse klienti im Mero Baze u kthye ne armik
Vajza e kryeministrit ka publikuar per here te pare, faktin se botuesi i te perditshmes "Tema" ishte klienti i studios se saj ligjore. Tregon pse u prishen raportet mes tyre dhe "si nisi seria e shpifjeve". Rrefimi i Argita Malltezit: Mero Bazes i refuzova praktiken e shitblerjes se "Tema", binte ere pastrim parash

Argita Malltezi ka vendosur te flase, duke reaguar per hipotezen e hedhur nga e perditshmja "Tema" e cila ne numrin e nje dite me pare shkruante se vajza e kryeministrit Sali Berisha ka pasur klient te studios se saj ligjore, biznesmenin aktualisht ne gjendje arresti ne paraburgim, Rezart Taci.

Por me reagimin e saj te mbremshem, Argita Malltezi ka nxjerre dhe nje te vertete qe lidhet me protagonistin e shkrimeve ne "Tema" qe ajo i konsideron shpifje per te ardhur keq, Mero Baze.

"Ne fletushken personale "Tema", pronari dhe gazetari i saj Mero Baze, vijoi te dielen me shpifjen e radhes sipas te ciles Rezart Taci ka qene klient i studios sime ligjore", - thote Malltezi ne reagimin e saj.

Ne vijim, Argita thote se sqaron "me pergjegjesi te plote, se Rezart Taci, ne asnje rast dhe ne asnje rrethane nuk ka qene klient i studios sime". Ajo e perforcon kete deklarate kur thote se "jam e hapur t'i pergjigjem cdokujt qe pretendon se ka prova per te kunderten".

Ketu, Argita Malltezi ka zbuluar dhe nje fakt te pak koheve me pare qe lidhet me Mero Bazen, duke pohuar se ai ka qene klienti i studios se saj ligjore por kjo ka vazhduar deri kur Baze sipas vajzes se kryeministrit, kerkoi te realizoje nje praktike shitblerjeje qe studio e saj ligjore dyshonte se ishte afere pastrimi parash:

"Ne fakt, e verteta eshte se Mero Baze ka qene klient i studios sime deri ne kohen kur studioja i refuzoi te perpilonte sipas kerkesave te tij, nje praktike per rimarrjen pa shperblim te gazetes "Tema" te cilen ai me pare e kishte shitur me nje cmim qindra milionesh. Kur ne i beme te qarte se nje praktike e tille binte ere pastrimi parash z.Baze vendosi te mos ishte me klient i studios sone dhe nisi serine e tij te shpifjeve", - sakteson Argita Malltezi.

Ne perfundim te reagimit te saj Malltezi gjithsesi tregohet e vendosur ne denimin e dhunes ndaj gazetarit dhe i deshiron botuesit te "Tema", Mero Baze, sherim te shpejte: "Duke qene e detyruar te bej kete pergenjeshtrim gjej rastin te shpreh keqardhjen e thelle dhe t'i uroj sherim z. Baze si dhe te denoj ashper dhunen ndaj tij dhe cilitdo gazetari tjeter si nje akt absolutisht te papranueshem dhe qe lendon mbare shoqerine", perfundon deklarata e leshuar nga Argita Malltezi.

koha jone
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 25521
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Argita: Pse klienti im Mero Baze u kthye ne armik :: Komentet

avatar

Mesazh prej Mon Nov 09, 2009 3:32 pm nga bulqizaku

qurramadhi

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Mon Nov 09, 2009 7:31 pm nga dini

Kėto janė tė gjitha prapaskena tė socialistėve.Mero Baze ėshtė vegėl e tyre.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Mon Nov 09, 2009 9:51 pm nga emigranti

ēmund te presesh nga nje mercenar

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh prej Mon Nov 09, 2009 11:02 pm nga i persekutuari

"Ne fakt, e verteta eshte se Mero Baze ka qene klient i studios sime deri ne kohen kur studioja i refuzoi te perpilonte sipas kerkesave te tij, nje praktike per rimarrjen pa shperblim te gazetes "Tema" te cilen ai me pare e kishte shitur me nje cmim qindra milionesh. Kur ne i beme te qarte se nje praktike e tille binte ere pastrimi parash z.Baze vendosi te mos ishte me klient i studios sone dhe nisi serine e tij te shpifjeve", - sakteson Argita Malltezi.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Tue Nov 10, 2009 2:50 pm nga lidabica

dini shkruajti:Kėto janė tė gjitha prapaskena tė socialistėve.Mero Baze ėshtė vegėl e tyre.
shume dakort me ty.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi