ILIRIADA PORTAL

Berisha drejton akuza te forta ndaj Gramoz Rucit

Shko poshtė

29112009

Mesazh 

Berisha drejton akuza te forta ndaj Gramoz Rucit
Njė tjetėr deklaratė e bujshme nga kryeministri Sali Berisha, kėtė radhė pėr Gramoz Ruēin, njė ndėr emrat kryesorė tė Partisė Socialiste i njohur si “dorė e fortė” e opozitės.

Berisha e akuzoi Gramoz Ruēin se ai ka dalė rrugėve pėr tė ikur nė Greqi i maskuar duke u veshur si grua dhe komentoi se “njė burrė qė bėn tė tilla gjėra s’mund tė jetė mė burrė”.

“Gramoz Ruēi, menjėherė pas bojkotit qė i bėri zgjedhjeve tė 26 majit 1996 u largua pėr nė Greqi me rroba grash”, - theksoi Berisha dhe vazhdoi:

“Nuk zgjodhi as fustanellėn por minifund dhe njė gjė tė tillė e keni tė fotografuar”, - tha Berisha, duke shtuar se ėshtė hezituar tė publikohet fotoja e rrallė e Ruēit me minifund.

Gramoz Ruēi ishte Ministėr i Brendshėm i Shqipėrisė gjatė periudhės 22 shkurt, 1991 - 10 tetor, 1991. Ai u pėrfol shumė atėherė si ideator i masakrės sė 2 Prillit 1991 nė Shkodėr. (noa/albeu)
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23948
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Berisha drejton akuza te forta ndaj Gramoz Rucit :: Komentet

avatar

Mesazh prej Sun Nov 29, 2009 9:43 pm nga lidabica

ky eshte shume i rrezikshem per vete PS-ne,kriminel edhe ky

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi