ILIRIADA PORTAL

Personalitetet e 2009, mesuesi, gazetare dhe artiste me te votuarit

Shko poshtė

24122009

Mesazh 

Personalitetet e 2009, mesuesi, gazetare dhe artiste me te votuarit
Gazetare, mesues, pedagoge, balerine e futbolliste por edhe drejtues shoqatash, jane me te votuarit nga kryeqytetasit per vitin 2009 si personalitetet e vitit. Bashkia e Tiranes shpalli dje "10 Personalitetet e Vitit 2009", te perzgjedhur pas votimit nga vete qytetaret e kryeqytetit. Ne kete aktivitet promovohen 10 personalitetet me te rendesishem te vitit, qofshin keta te njohur apo jo, mjafton qe me vepren e tyre t'i kene ofruar komunitetit kryeqytetas, dicka te vecante e sigurisht te rendesishme. "Jane njerez nga me te shquarit, deri tek me te panjohurit por qe secili ne nje menyre apo tjeter, perben nje shembull per komunitetin. Ne jemi shume te privilegjuar qe na jepet mundesia, qe ne nje ceremoni shume modeste si kjo, te mund te shpallim vleresimin qe eshte bere, bazuar ne propozimet qe vijne nga qytetaret, nga organizatat apo grupe te ndryshme dhe qe trajtohen nga nje juri e bashkise se Tiranes, duke marre parasysh ate kriter te thjeshte qe thash, jo famen por vleren dhe shembullin", ka pohuar kryetari i bashkise se Tiranes, Edi Rama gjate fjales se tij. Ky aktivitet eshte zhvilluar per te tretin vit radhazi ne Tirane10 personalitetet e zgjedhura per 2009

Vangjeli Mele

Ish - Mesuese. Drejtore e Shkolles Pedagogjike per rreth 20 vjet.

Fatos Baxhaku

Gazetar i mirenjohur. Realizues dokumentaresh.

Drita Babameta

Drejtore e Shoqates se Grave Rurale ne Shqiperi.

Prof. Dr. Hamit Borici

Nje nder themeluesit e katedres se pare te gazetarise..

"Tirana Bank"

Institucioni i cili ka dhuruar numrin me te madh te pemeve gjate vitit 2009

Prof. Aleko Minga

Profesor i Shkencave Matematikore

Ilir Kerni

Balerin i mirenjohur ne Shqiperi dhe jashte saj.

Bledar Nallbani

Futbollist i mirenjohur. Ka filluar te aktivizohet si i ri i talentuar qe ne moshen 17-vjecare, dhe vazhdon te jape nje kontribut te spikatur ne fushen e sportit.

Kujtim Likzelia

Perfaqesues i Shoqates "Per nje te ardhme te Romeve"

Jonida Ndreu

Nxenese e shkelqyer.

koha jone
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 25531
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi