ILIRIADA PORTAL

Qytetaret ne rrethe: Edi Rama te futet vete ne greve urie

Shko poshtė

12052010

Mesazh 

Qytetaret ne rrethe: Edi Rama te futet vete ne greve urie
Edi Rama duhet t'i prije greves se urise dhe jo te fuse njerezit duke i perdorur ato, eshte qendrimi i qytetareve te thjeshte te pyetur neper qytete te ndryshme te vendit. Ata denoncojne kryetarin e PS se nuk eshte hera e pare qe ai i le shoket vetem, sic ndodhi dhe ne zgjedhjet e 28 qershorit kur ai humbi dhe nuk e leshoi postin e kryetarit te Bashkise se Tiranes. "Pa diskutim duhet te hyje ne greven e urise. Le qe ka futur njerez kot, kush ka dy gram tru e kupton qe i ka futur njerezit kot. Por, pa diskutim ai duhet te jete ne krye te greves, ta tregoje, jo te udheheqe per te destabilizuar vendin dhe te gjithe e kuptojne qe ai ne nje moment kaq te madh per vendin, per liberalizimin e vizave per te shkuar ne Evrope, ai duhet te jete ne krye, mundohet ta pengoje por s'do ta pengoje dot", u shpreh nje qytetar i Tiranes. Ndersa nje tjeter thote se nje parti e madhe sic eshte PS duhet patjeter te udhehiqet nga kryetari i saj. Sipas tij, udheheqja nuk eshte vetem praktike, por edhe teorike. "Ne cdo iniciative, ne cdo nisme, ne cdo proteste, ne cdo gje, nese nuk ka koke vlen, por jo ne lartesine e duhur. Pra patjeter kryetari i PS duhet te jete patjeter ne udheheqje te greves se partise", u shpreh ai. Nje tjeter qytetaret thote se duhet te jete kryetari i PS ne greve, pasi sic thote ai, fakti qe nuk eshte, tregon se ka futur disa njerez aty qe i ka mbyllur gojen dhe duart, dhe vete ben sehir.

koha jone
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 25376
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Qytetaret ne rrethe: Edi Rama te futet vete ne greve urie :: Komentet

avatar

Mesazh prej Wed May 12, 2010 2:44 pm nga lidabica

nuk hyn sojsezi ,se ka frik mos e arrestojne kur merr dozat

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed May 12, 2010 7:29 pm nga ADMIN

lidabica shkruajti:nuk hyn sojsezi ,se ka frik mos e arrestojne kur merr dozat
Cilat doza!!?

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Thu May 13, 2010 11:07 am nga lidabica

po pse s'e di ti qe ai eshte perdorues droge,mos me ēudit tani

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi