ILIRIADA PORTAL

Ja vajza e videos se skandalit seksual

Shko poshtė

12032009

Mesazh 

Ja vajza e videos se skandalit seksual
Vajza qe u be strumbullari i atij qe po njihet cdo dite dhe me shume si Pango-gate apo skandali seksual i ministrit qe u shkarkua nga detyra, eshte Alkida Budini. Keshtu evidentojne mediat online qe kane nxjerre emrin e vajzes "X" duke publikuar edhe te dhena te plota per 24-vjecaren qe dyshohet se ishte protagoniste e nje regjistrimi filmik ne banesen e ministrit te shkarkuar te Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve.

Media shqiptare online (Revista Shqiptare etj.), kane publikuar edhe foto te vajzes. Sipas tyre, Alkida Budini, nje vajze nga fshati Suc i rrethit Burrel, momentalisht 24 vjecare dhe qe jeton ne kryeqytet, eshte bere e njohur per mediat, pasi ajo ka marre pjese tek Kafazi i Arte 1. Pikerisht aty njohu Ylli Pangon kur ate kohe ishte vetem 19 vjece.

Pas perfundimit te edicionit "Kafazi i Arte", vajza tentoi te punoje ne gazetari. Nisi punen ne nje televizion e me pas ne nje radio, per t'u rrokullisur, si ai guri qe gjen vendin e vet, ne stafin e "Fiks Fare".

Ai qe njihet si skandali i seksit me protagonist Ylli Pangon dhe sipas mediave online, edhe me Alkida Budinin, sipas te dhenave te Prokurorise se Tiranes, ka pasur finalizim me date 11 shkurt te ketij viti. Ate dite, vajza e re shkon ne banesen e Ylli Pangos i cili sikunder demonstrohet ne regjistrimin audio dhe video, nis ta "gjuaje" duke e nxitur qe te heqe rroba nga trupi. Ne nje moment vajza kerkon te qetesohet dhe duket se kjo e ka stepur ministrin tashme te shkarkuar, i cili nuk ka shkuar me larg por ndoshta dhe ne nje konsensus te heshtur me vajzen, e kane mbyllur "historine", duke u ndare me nje bisede te shkurter mbi dokumentet qe vajza kishte sjelle per te aplikuar per punesim ne MTKRS.

Nderkohe, burime nga Prokuroria e Tiranes, bene te ditur dje se jane duke hetuar ne lidhje me skandalin e dyshuar te seksit. Prokurore e ceshtjes eshte Anila Leka. Mesohet se hetimi po lokalizohet ne dy pista, ate te shperdorimit te mundshem te detyres permes ngacmimeve seksuale dhe ate te regjistrimit te paligjshem dhe shkeljes se privatesise. Prokuroria beri te ditur dje per "Koha Jone" se pasi te perfundoje hetimet e plota, do te vendose nese do te ngreje akuza zyrtare dhe nese dosje te mundshme do te shkojne ne gjykate per shqyrtim te metejshem. Po dje, prokuroria mohoi qe vajza e perfshire ne regjistrimin e videos te jete arratisur apo zhdukur nga vendi.Te dhenat:Emri: Alkida

Mbiemri: Budini

Mosha: 19 vjec

Vendlindja: Suc (Burrel)SKEDA ME TE CILEN U PARAQIT TEK KAFAZI I ARTE

Ndoshta eshte konkurrentja me e guximshme. Prinderit e kane mbeshtetur qe ne momentin e pare vendimin per te marre pjese ne Kafazin e Arte, ose me saktesisht, e ema ka qene motor i ketij vendimi. Nuk eshte e dashuruar, dhe nuk ka qene kurre e tille. Suci eshte vend i vogel dhe atje cdo gje merret vesh. Per te eshte hera e pare qe jeton kaq prane meshkujve te panjohur.

Ka dy vellezer e dy motra. Endrra e saj eshte te vazhdoje shkollen e larte ne Tirane, ose te shkoje tek vellai ne Angli i cili jeton atje prej vitesh dhe eshte martuar me nje vajze spanjolle te quajtur Stephany. Ka dashur gjithmone te merret me art, por kjo ka qene per te vecse nje enderr e parealizuar. Jeta e saj ne Suc eshte shume monotone dhe deshiron ta ndryshoje sa me shpejt.

Eshte ne diete te vazhdueshme, dhe sic thote e ema: "Alkida uje te pije i behet shendet".

Do te donte te lexonte libra por nuk ka vullnet. Ka deshire te behet sociologe".
Koha Jone
avatar
emigranti

Numri i postimeve : 894
Reputation : 5
Points : 19689
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Ja vajza e videos se skandalit seksual :: Komentet

avatar

Mesazh prej Thu Mar 12, 2009 7:14 pm nga ad

Patjeter qe identiteti i vajzes ka dale nga stafi i fixit ose i top chanel dhe kjo verteton se sa e rrezikshme eshte te punosh me stafin e ketij televizioni. Me vjen keq per kete vajze qe ndoshta nga naiviteti ka rene ne kurthin e gazetareve te fiksit. Ajo ende nuk e di se sa shume do ti kushtoje per te ardhmen e saj akti qe ka kryer dhe se ajo qe ne keto ēaste eshte e vetme perball ligkit dhe opinionit, dhe e hedhur nga Top Chanel si nje limon i shtrydhur. Per mua kjo vajze ose duhet te largohet nga Shqiperia, ose duhet ta vazhdoje betejen e saj por tashme ne nje llogore tjeter dhe ne nje menyre tjeter, duke ju drejtuar organeve perkatese per te mbrojtur te drejtat e saj te perdhunuara nga top chanel.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Thu Mar 12, 2009 7:26 pm nga ADMIN

Nuk duhet qe kjo vajze te kaloj ne nje depresion per kete arsye

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Thu Mar 12, 2009 8:59 pm nga emigranti

A eshte marre pelqimi i vajzes per publikimin e emrit te saj???????

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh prej Thu Mar 12, 2009 9:17 pm nga neni 55

se ēju desh ksaj kjo pune......

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Thu Mar 12, 2009 9:37 pm nga nardlushnja

Teuta shkruajti:Ajo ende nuk e di se sa shume do ti kushtoje per te ardhmen e saj akti qe ka kryer

ou!!!! cfare akti ka kryer ajo????
Mos je shprehur gabim????
aktin e ka kryer ai tjetri ....he mo si ja thone emrin.....he mo ai qe do vajza te vogle...........he mo se nuk po me kujtohet........Pango

Do te vij nje dite dhe do te na thoni qe kjo vajze ka perdhunuar me zor kete maskara

Edituar pėr herė tė fundit nga nardlushnja nė Thu Mar 12, 2009 9:44 pm, edituar 1 herė gjithsej

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Thu Mar 12, 2009 9:40 pm nga nardlushnja

neni 55 shkruajti:se ēju desh ksaj kjo pune......

Ja ju si mendoni Neni 55?????
Ajo ju fut punes per te ngaterruar Pangon????
Pse pikerisht u ngaterrua ai ne skandaj????Mos ndofta i pelqejne kecet e vogla?????

Cili nen e kap kete vajze ????

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Thu Mar 12, 2009 9:42 pm nga nardlushnja

PORTA shkruajti:Nuk duhet qe kjo vajze te kaloj ne nje depresion per kete arsye
Aspak
Perkundrazi te jete krenare sepse arriti dicka.Corri masken e nje maskarai

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Thu Mar 12, 2009 10:00 pm nga ad

ou!!!! cfare akti ka kryer ajo????
Mos je shprehur gabim????
Kam paeasysh faktin qe ajo eshte e pambrojtur. Nuk jemi ne perendim ku gjithshka behet sipas ligjeve te caktuara qofte per ruajtjen e anonimatit qofte ne menyren se si merren te tilla filmime. Une kam par nje dokumentar te tere ku kishte bashkepunuar edhe nje gazetare ruse e maskuar me paruke dhe syze dhe luante rrolin e nje rrefugjateje qe kerkonte azil ne Belgjike. Qellimi ishte te zbuloheshin avokatet dhe korrupsioni qe ato kryenin me instanca te tjera per tu dhene dokumentet e qendrimit rrefugjateve kundrejt shumave te medha. Asnjeher nuk u be i ditur identiteti i gazetares madje per te mos u zbuluar ate e kishin maskuar me paruke,dhe me syze ja kishin ndryshuar zerin dhe i kishin bere nje makjazh te rende qe ja deformonte tiparet e zbuluara. Ndersa kte vajzen e kane derguar siē eshte edhe pse ajo ka te beje tani jo vetem me nje pango por me nje tuf pangosh te gjithe me pushtet. Atehere pa me thoni ku eshte prespektiva e saj??? A eshte e sigurte ajo se top chanel do ta punesoje pas kesaj???????? A eshte e sigurte se ajo nuk mund te behet pre e ndonje hakmarrje te mundur ndoshta jo nga Pango por nga te tjere njerez qe ju jane prishur interesat, qofte edhe nga prostitutat qe deklarojne se ju eshte prere puna qe kur shpertheu skandali pango.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Thu Mar 12, 2009 10:15 pm nga nardlushnja

Teuta shkruajti:
Atehere pa me thoni ku eshte prespektiva e saj??? A eshte e sigurte ajo se top chanel do ta punesoje pas kesaj???????? A eshte e sigurte se ajo nuk mund te behet pre e ndonje hakmarrje te mundur ndoshta jo nga Pango por nga te tjere njerez qe ju jane prishur interesat, qofte edhe nga prostitutat qe deklarojne se ju eshte prere puna qe kur shpertheu skandali pango.

Ketu nuk diskutojme prespektivat e saj,as edhe nese ajo eshte e sigurte apo jo,sepse e merr ne mbrojtje xhaxhi Saliu qe ju shpesh here e mbroni.Ju shpreheni per te ashtu sikurse per prostitutat.
Ketu diskutojme se sa poshte kane rene politikanet shqiptar.Ajo vajti tek vila e pangos me dhune apo e ftoj pango atje?????Fajtore eshte ajo qe i tregoj botes se si shfrytezohen femrat apo eshte ai maskarai????
Mos iu hidhni ne fut asaj te shkrete

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Thu Mar 12, 2009 10:23 pm nga ad

Ketu nuk diskutojme prespektivat e saj,as edhe nese ajo eshte e sigurte apo jo,sepse e merr ne mbrojtje xhaxhi Saliu qe ju shpesh here e mbroni.Ju shpreheni per te ashtu sikurse per prostitutat.Ketu diskutojme se sa poshte kane rene politikanet shqiptar
. Jo ate nuk ka per detyre ta mbroj xhaxhi saliu sepse Fixi qe e futi ne kete loje nuk varet nga Saliu, as gazetat qe i kan publikuar identitetin, dhe as drejtesia (prokuroria, gjykata) nuk varen nga saliu. Ndersa mendoj se ne kete artikull po flitet pikerisht per identitetin e vajzes dhe une pikerisht ate po bej po diskutoj rreth ketij fakti dhe pasojat e mundeshme dhe rreth standarteve te perdorura nga top chanel.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Thu Mar 12, 2009 10:27 pm nga nardlushnja

Teuta shkruajti:dhe as drejtesia (prokuroria, gjykata) nuk varen nga saliu.
De jure

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Thu Mar 12, 2009 10:30 pm nga bulqizaku

per gjikaten se vej doren nzjarr po per prokurorin osht e varme per hunsh e per vesh e per kamsh ka rama... o i gjo si duket

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh prej Thu Mar 12, 2009 10:45 pm nga ilda

nuk paskan bo naj pakt ne fillim keto kshu me qellim qe pas gjithe kesaj loje as kjo zonjusha mos zbulohej !!!! bohhhh

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Fri Mar 13, 2009 1:57 am nga ADMIN

Kjo nuk eshte vajze e vogel qe te genjehet me nje karamele por jane te poshtur keta qe e mashtrojne per veprime te tilla por prap se prape me dhimset si femer sepse jeta nuk eshte aventure

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Fri Mar 13, 2009 11:53 am nga blu

Fakti qe eshte punuar mbi 20 dite per te bere kurthin e PANGOS te le te dyshosh se kemi te bejme me nje montazh. Po sikur vajza ti kete kerkuar ne celular sikur se flitet ( PROFESOR TE VIJ NE DARKE TE SHTEPIA ) dhe kjo pjese eshte prere nga FIKSI , dhe jepet vetem pjesa e PANGOS kur i thote ( Mire te pres te shtepia ne 9 te darkes).Mos harroni se nga FIKSI kemi dy viktima , Profesorin e Turqishtes qe vrau veten pas filmimit nga FIKSI me nje studente, dhe STELEN nga VLORA qe u perdor nga FIKSI dhe u gjend e vrare.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Fri Mar 13, 2009 1:08 pm nga ADMIN

Kurthat jane menyra mashtrimi qe perdoren ne dekada ,po thuaj edhe ne shekuj ne shume vende te botes ,por une jam plotsisht i sigurte qe keto ne shqiperi jane te paguara nga politikant dhe do te ishte shume e mire sikur keta te fiksit a kush do jene te vendosen perpara cestjeve penale per shkeljeve te ligjeve private ne qofte se ata i kane shkelur ato ,per sa i perket viktimave te vertvrasjeve nuk mund te mbaj pergjegjsi askush pervec autori ,ose vetvrasi vete

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Fri Mar 13, 2009 3:08 pm nga ILIRI

TIRANE - Vajza qe futi ne "kurth" ish-Ministrin e Kultures, Rinise dhe Sporteve, Ylli Pango, do te duhet te jape shpjegime para organit qendror te akuzes. Burime nga Prokuroria e Pergjithshme bene me dije dje per gazeten "Koha Jone", se pas shqyrtimit te filmimeve te bera ne banesen e Ylli Pangos, prokuroria do te kaloje ne marrjen ne pyetje te disa personave. Nje nga personat eshte edhe Alkida Budini, vajza e cila ka arritur te realizoje videon skandale. Prokurore e ceshtjes eshte Anila Leka nga Prokuroria e Pergjithshme qe ka te drejten ekskluzive te hetoje pasi i hetuari eshte deputet me imunitet. Organi qendror i akuzes eshte marre vetem me administrimin e provave, qe jane sekuestruar nga emisioni "Fiks fare", pra te kasetes se publikuar disa dite me pare. Hetimet jane perqendruar vetem ne zbardhjen e pergjimeve te kryera permes kamerave te fshehta si dhe regjistrimeve audio te programit televiziv investigativ. Ne fund te kesaj procedure organi qendror i akuzes deklaroi se do te vazhdoje me sqaronin e kesaj situate, duke pyetur vete Budinin, si dhe personat e tjere. Budini duhet te jape shpjegime ne cilesine e deshmitares, kjo duke marre parasysh faktin qe ajo ka dijeni per ngjarjen. Marrja ne pyetje e Budinit do te behet nga ana e prokurorise per te sqaruar situaten, si dhe per te faktuar nese ka veper penale te kryer apo jo. Pas sqarimit te ketij momenti, Prokuroria e Pergjithshme do te vendose nese do te regjistroje dosjen hetimore, apo jo. Ne rast se dosja do te regjistrohet, organi i akuzes do te vazhdoje hetimet e saj ne ngarkim te ish ministrit Pango. Prokuroria e Pergjithshme prej 8 ditesh ka sekuestruar kaseten filmike te publikuar ne emisionin "Fiks Fare". Hetimi po lokalizohet ne dy pista, ate te shperdorimit te mundshem te detyres permes ngacmimeve seksuale dhe ate te regjistrimit te paligjshem dhe shkeljes se privatesise.

Vajza qe u be strumbullari i atij qe njihet si skandali seksual i ministrit qe u shkarkua nga detyra, eshte Alkida Budini. Nje vajze nga fshati Suc i rrethit Burrel, 24-vjecarja eshte bere e njohur per mediat, pasi ajo ka marre pjese tek Kafazi i Arte 1. Pikerisht aty njohu Ylli Pangon kur ate kohe ishte vetem 19 vjece. Pas perfundimit te edicionit "Kafazi i Arte", vajza nisi te punoje ne gazetari, si fillim ne nje televizion e me pas ne nje radio, per te vijuar me pas aktivizimin, ne stafin e "Fiks Fare". Atje, ajo u be protagoniste e regjistrimit me video te ministrit te shkarkuar Ylli Pango ku me 11 shkurt te ketij viti shkoi ne banesen e tij. Ne banesen e Ylli Pangos sikunder demonstrohet ne regjistrimin audio dhe video, profesori nis ta "gjuaje" duke e nxitur qe te heqe rroba nga trupi. Ne nje moment vajza kerkon te qetesohet dhe duket se kjo e ka stepur ministrin tashme te shkarkuar, i cili nuk ka shkuar me larg por ndoshta dhe ne nje konsensus te heshtur me vajzen, e kane mbyllur "historine", duke u ndare me nje bisede te shkurter mbi dokumentet qe vajza kishte sjelle per te aplikuar per punesim ne MTKRS.
koha jone

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Fri Mar 13, 2009 3:52 pm nga lidabica

Kam frike se do ta haje kjo Alkida si ajo goca e Vlores .
Eshte nje fjale popullore:po u perzjeve me krundet ,do te te hane pulat.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi