ILIRIADA PORTAL

Berisha: Rruga e Arbrit, rruga e fluksit turistik

Shko poshtė

23082009

Mesazh 

Berisha: Rruga e Arbrit, rruga e fluksit turistik
[b]Peshkopi -[/b] Kryeministri Sali Berisha u ndal dje nė Peshkopi, ku mori pjesė nė inaugurimin e njė tjetre vepre publike, fillimin e punimeve pėr sistem-asfaltimin e rrugės Ura e Cerenecit-Peshkopi (Maqellarė-Peshkopi) loti 2.Kjo rrugė fillon nė Maqellarė dhe lidhet me rrugėn e Arbrit, pėrmes segmentit Ura e Cerenecit- Bllatė.

Kryeministri e vlerėsoi shumė tė rėndėsishme pėr zhvillimin e zonės lidhjen e kėtij segmenti me rrugėn e Arbrit, ndėrsa theksoi se “ndėrtimi i rrugės sw Arbrit ėshtė njė premtim elektoral i mbajtur i qeverisė”.

“Kjo rrugė shumėfishon marrėdhėniet tregtare dhe marrėdhėniet e gjithanshme me Maqedoninė mike dhe bėn qė gjithė portet e Shqipėrisė tė jenė gjithnjė e mė tė pėrzgjedhur e mė tė pėrshtatshme, pėr Maqedoninė dhe pėr Bullgarinė perėndimore”, tha Kryeministri. Ai theksoi se rruga e Arbrit do tė jetė rruga e fluksit tė madh turistik.

Sė shpejti, vijoi Kryeministri, do tė nisė dhe ndėrtimi i rrugės qė bashkon Peshkopinė me Librazhdin, ndėrsa kėtė vit akademik nė Peshkopi do tė ēelet edhe universiteti.
start
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23658
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Berisha: Rruga e Arbrit, rruga e fluksit turistik :: Komentet

avatar

Mesazh prej Tue Aug 25, 2009 5:58 pm nga nardlushnja

Me sa di une veprat inagurohen ......ose me mire te perdorim fjalen shqipe ...perurohen mbasi ato jane perfunduar.Sali Berisha me sa duket i pelqen shume TV dhe nuk humbet as edhe nje rast per te dale pak ne TV.
Me e cuditshme eshte qe pret edhe shirita bile.Kur deklaron fillimin e punimeve me sa di une nuk priten shirita por meret nje kazme dhe hidhet kazma e pare
A ka njeri tja transmetoje berishes kete gje???????

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi